Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.

Piłka ręczna. Piąta porażka z rzędu

Data publikacji: 14 października 2015 r. 09:25
Ostatnia aktualizacja: 12 grudnia 2015 r. 14:09

PIŁKARZE ręczni Pogoni Szczecin ponieśli w Puławach piątą porażkę z rzędu. Przegrali z miejscowymi Azotami 22:25.

Azoty to brązowy medalista poprzedniego sezonu. W walce o trzecie miejsc ekipa z Puław okazała się lepsza od szczecińskiej Pogoni. Łącznie w poprzednim sezonie na sześć bezpośrednich spotkań Azoty wygrały cztery. W siódmym wygrali po raz piąty.

Azoty - Pogoń   25:22 (15:13)

I połowa: 5 min. - 3:1, 10 min. - 6:4, 15 min. - 8:8, 20 min. - 10:10, 25 min. - 12:12, 30 min. - 15:13.

Gole w I połowie dla Pogoni zdobyli: Zaremba - 5, Krupa - 4, Jedziniak - 2, Gierak - 2.

Szczecinianie w I połowie dzielnie stawiali czoła faworyzowanym rywalom. Nieudany był tylko początek i końcówka tej części gry. Dobrą skuteczność prezentują nasi zawodnicy na rozegraniu: Zaremba i Krupa. Miejscowi prowadzą, bo świetnie w ich bramce spisuje się czeski bramkarz Krupa.

II połowa: 35 min. - 17:14, 40 min. - 18:16, 45 min. - 18:16, 50 min. - 22:18, 55 min. - 24:20, 60 min. - 25:22.

Miejscowi w II połowie niemal przez cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę trzech, lub czterech goli. Szczecinianie w końcówce grali z przewagą dwóch zawodników, ale nie potrafili wykorzystać tej przewagi i nie zniwelowali strat.

Gole dla Pogoni zdobyli: Krupa - 7, Zaremba - 6, Kniaziew - 5, Jedziniak - 2, Gierak - 2.