niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Nowa bramkarka w Baltice

Piłka ręczna. Nowa bramkarka w Baltice

Piłka ręczna. Nowa bramkarka w Baltice
Data publikacji: 2017-03-22 09:32
Wywietleń: 629 225757

Pogoń Baltica zakontraktowała Martę Wawrzynkowską. Ta niespełna 25 letnia bramkarka pochodząca z Kępna swoją karierę rozpoczęła w miejscowej Polonii. Wyróżniająca się zawodniczka szybko znalazła uznanie w oczach trenerów i została wypożyczona do SMSu Gliwice.

Kolejne lata to sukcesywne powoływania do kadry narodowej oraz gra w Superlidze Kobiet. W 2014 roku zawodniczka przeniosła się do Norwegii, rozpoczynając swoją przygodę w 2 dywizji.

Marzenie o zagraniu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Norwegii spełniło się 1.5 roku później, przejście do Skrim Kongsberg pozwoliło Wawrzynkowskiej mierzyć się z takimi drużynami jak Larvik, Kristiansand czy Byåsen.

- Marta jest bramkarką obdarzoną dobrym refleksem, potrafi dobrze ustawić się w bramce oraz ekspresowo uruchomić partnerkę w kontrataku. Pomimo młodego wieku ma spore doświadczenie – ocenił Łukasz Kalwa.

Mimo młodego wieku reprezentowała już dwa klubu Superligi (KSS Kielce, Olimpia Beskid). W 2014 roku Wawrzynkowska wyjechała do Norwegii, która wg. rankingu EHF jest 4 najlepszą ligą w Europie.

Do występów w kraju fiordów popularna „Wawi” przymierzała się już w 2013 roku, wówczas wyjechała na testy do Sola HK Stavanger, jednak norweski klub długo zwlekał z podjęciem ostatecznej decyzji i zawodniczka, aby nie pozostać bez klubu związała się z Olimpią Beskid Nowy Sącz.

Pierwsze powołanie do kadry Wawrzynkowska otrzymała już w styczniu 2007 roku, wówczas Dariusz Dworaczyk, trener kadry narodowej juniorek młodszych zaprosił zawodniczkę na centralne konsultacje szkoleniowe.

Bramkarka w kolejnych latach była systematycznie powoływana, w 2009 roku reprezentowała biało-czerwone barwy jako juniorka, a 2 lata później już jako „młodzieżówka”. Od 2011 roku zawodniczką interesował się Kim Rasmussen, który pełnił wówczas rolę pierwszego trenera seniorskiej reprezentacji. Szczypiornistka przez kolejne lata wielokrotnie brała udział w specjalistycznych konsultacjach szkoleniowych.

Ostatni klub Wawrzynkowskiej HK Halden 28 lutego 2017 roku ogłosił bankructwo, zawodniczka przechodząc do Pogoni Baltica będzie mogła wziąć udział w kwietniowych meczach III i IV rundy Mistrzostw Polski. Ze szczecińskim klubem związała się 2 letnim kontraktem. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi