czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Nosek do Japonii

Piłka ręczna. Nosek do Japonii

Piłka ręczna. Nosek do Japonii
Data publikacji: 2017-08-01 18:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-01 18:02
Wywietleń: 609 285426

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych przygotowująca się do grudniowych mistrzostw świata w Niemczech rozegra pięć towarzyskich spotkań w Japonii.

Polki wezmą udział w dwóch turniejach. W pierwszym, w dniach 3-6 sierpnia w Kumamoto, ich rywalkami będą ekipy gospodarzy i Angoli oraz zespół złożony ze szczypiornistek występujących w lidze japońskiej. W drugim w Oicie, ponownie wicemistrz Azji Japonia i mistrz Afryki.

 Selekcjoner drużyny narodowej Leszek Krowicki zabrał zawodniczki występujące w klubach superligi. Dlatego w ekipie zabrakło m.in. Adrianny Płaczek, Moniki Kobylińskiej czy Ewy Andrzejewskiej. Jedyną piłkarą ręczną Pogoni Szczecin w kadrze jest w Japonii pozyskana przed sezonem rozgrywająca Natalia Nosek.

Biało-czerwone przygotowują się do spotkań eliminacji mistrzostw Europy 2018, które rozpoczną się pod koniec września i grudniowych mistrzostw świata w Niemczech. 27 września Polki zagrają w Lubinie z Włoszkami, a kilka dni później na wyjeździe ze Słowaczkami. Stawkę uzupełnia Czarnogóra, z którą Polska oba mecze rozegra już w przyszłym roku.

 Grupowymi przeciwnikami Polski w MŚ 2017 będą: Norwegia, Szwecja, Czechy, Węgry i Argentyna. (pap)

Fot. twitter

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny