Piłka ręczna. Nie będzie play offów

Data publikacji: 2016-03-12 20:34
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-12 20:34
Wywietleń: 869 123306

Piłkarze ręczni Pogoni Szczecin przegrali w Mielcu z miejscową Stalą 21:29 (13:13) i definitywnie stracili szansę na zakwalifikowanie się do play off. W kolejnej fazie rozgrywek zagrają w grupie czterech drużyn o utrzymanie.

Porażka ze Stalą była mocno zaskakująca. Rywale dotąd zdobyli zaledwie 6 punktów, wystąpili przeciwko Pogoni mocno osłabieni, a mimo to prawie roznieśli szczecinian.

Pierwsza połowa nie zapowiadała tak fatalnego zakończenia. Szczecinianie prowadzili różnicą kilku goli, a kapitalną skutecznością imponował zaledwie 18 – letni Krysiak. W całym meczu zdobył 9 goli, a w pierwszych 30 minutach aż 7.

Druga połowa w wykonaniu gości byłą fatalna. W ciągu pierwszych 17 minut zdobyli tylko dwa gole. Gospodarze w tym czasie uzyskali wyraźną przewagę i wygrali z dużą przewagą.

Stal Mielec – Pogoń Szczecin 29:21 (13:13)

Gole dla Pogoni zdobyli: Krysiak – 9, Gierak – 3, Kniaziew – 3, Walczak – 2, Jedziniak – 2, Bruna – 1, Zaremba – 1.

I połowa: 5 min. - 1:2, 10 min. - 2:5, 15 min. - 4:6, 20 min. - 6:9, 25 min. - 10:10, 30 min. - 13:13.

II połowa: 35 min. - 15:13, 40 min. - 20:15, 45 min. - 23:15, 50 min. - 25:17, 55 min. - 27:20, 60 min. - 29:21.