Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Najgorszy mecz sezonu

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-09 10:38
Wywietleń: 728 300193

SPR Pogoń Szczecin - Perła Lublin 15:29 (7:11)

Pogoń: Krupa, Wawrzynkowska - Blazević 3, Bancilon 3, Kochaniak 2, Królikowska 2, Koprowska 2, Zawistowska 1, Noga 1.

Na pięciu meczach skończyła się zwycięska passa Pogoni. Szczecińskie piłkarki musiały w środę uznać wyższość najskuteczniejszej drużyny superligi lubelskiej Perły. O końcowym wyniku zadecydowały fatalne początkowe fragmenty meczu i jego końcówka.

Bez wątpienia był to najgorszy występ Pogoni w tych rozgrywkach. Starcie z Perłą, podobnie jak wcześniejsze mecze z ligową czołówką,  pokazało, że szczeciniankom bardzo trudno będzie się w tym sezonie włączyć do walki o medale.

Pierwsza połowa meczu z Perłą była katastrofalna. Przez 19 minut szczecinianki nie potrafiły stworzyć groźnych akcji, popełniały błędy w ataku, gubiły piłki i miały na koncie zaledwie dwie bramki.

Niemoc strzelecka Pogoni trwała blisko 13 minut, a przerwała ją dopiero indywidualną akcją Kochaniak. Rezerwowa rozgrywająca dała sygnał do odrabiania strat i w kolejnych 10 minutach szczeciński zespół podwoił swój dorobek bramkowy.

Losy meczu mogły być rozstrzygnięte już do przerwy, a nie tylko Pogoń pokazywała się w tej części momenty fatalnej skuteczności. Podobne problemy miały lublinianki, które od 19 minuty ani razu nie trafiły do siatki Pogoni.

Duża w tym zasługa fantastycznie spisującej się w bramce Krupy, która w tej części odbiła kilka rzutów Perły. W końcówce pierwszej połowy za rzucenie piłką w twarzy rywalki czerwoną kartką ukarana została Gęga.

Krupa znów przypomniała o sobie po przerwie, a jej klubowe koleżanki dobrze rozpoczęły drugie 30 minut. Strzeliły szybko kilka bramek i zbliżyły się do Perły na trzy trafienia. Pierwsze 15 minut II części było w końcu widowiskiem na miarę ligowe szlagieru.

Kibice mieli nadzieje, że będzie tak do końca, a Pogoń zdoła odwrócić losy spotkania. Tak było jednak tylko do ostatniego w spotkaniu gola Pogoni zdobytego przez Bancilon w 48 minucie (15:19). Od tego momentu szczecinianki nie zdobyły już bramki i ostatnie 12 minut przegrały 0:10.

To był ostatni występ Pogoni przed własną publicznością w tym roku. Za tydzień na zakończenie pierwszej rundy szczecinianki czeka jeszcze wyjazd do Kościerzyny, a później z uwagi na mistrzostwa świata nastąpi w rozgrywkach przerwa do styczna. ©℗(woj)