sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Lider już ze Stasiak

Piłka ręczna. Lider już ze Stasiak

Piłka ręczna. Lider już ze Stasiak
Data publikacji: 2016-01-13 07:39
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 1015 97176

Rozmowa z trenerem Pogoni Baltica Adrianem Struzikiem

PIŁKARKI ręczne Pogoni Baltica rozegrają dziś w Koszalinie drugi mecz rundy rewanżowej superligi. Szczeciński lider zagra z miejscowymi akademiczkami. Pierwszy pojedynek obu drużyn w hali przy ul. Twardowskiego zakończył się zwycięstwem Pogoni Baltica 31:27.

- Rundę rewanżową pana zespół rozpoczął od zwycięstwa w Kościerzynie. Czy to zapowiedź, że druga część sezonu zasadniczego będzie równie udana, co jego pierwsza część?

- Oczywiście chcemy, aby runda rewanżowa była dla nas równie udana co pierwsza.

- Ponad miesięczna przerwa w rozgrywkach ligowych spowodowana występem reprezentacji w mistrzostwach świata nie wpłynęła demotywującą na rozpędzoną Pogoń Balticę?

- Dobrze przepracowaliśmy ten okres i myślę, że ta przerwa korzystnie wpłynęła na zespół. Było trochę  odpoczynku, ale też solidne treningi. Powinna to zaprocentować w najbliższych tygodniach.

-  Przed wami mecz z AZS Koszalin, zespołem który w I rundzie grały chyba poniżej oczekiwań, ale zawsze jest niewygodnym rywalem. Pogoni Baltica jeszcze nigdy w rozgrywkach superligi nie wygrała w Koszalinie. Uda się dzisiaj odczarować halę akademiczek?

- Prawdę powiedziawszy nie zastanawiałem się, czy AZS spisywał w I rundzie poniżej oczekiwań. Skupiam się na grze swoje zespołu i kolejnym meczu. W Koszalinie Pogoń Baltica rzeczywiście nigdy nie wygrała, ale każda seria ma to do siebie, że kiedyś się zaczyna i kiedyś kończy.

- W weekend Kościerzynie nie zagrała kontuzjowana na mistrzostwach świata Małgorzata Stasiak. Czy jest szansa na jej występ w Koszalinie?

- Gośka jest już w pełni sił i tak jak cały zespół będzie gotowa na mecz z AZS.

- Czy to znaczy, że do drużyny wraca też po dłuższej przerwie najlepsza snajperka poprzedniego sezonu Agata Cebula?

- No jeszcze nie. Agata miała dużo bardziej skomplikowaną kontuzję. Minęło wprawdzie sześć miesięcy od zabiegu, ale operowane wiązadła potrzebują czasu, aby się zregenerować. Zawodniczka przechodzi intensywną rehabilitację i myślę, że jeszcze w tym sezonie zobaczymy ją na parkiecie.

- Z kadrą mężczyzn przygotowującą się do mistrzostw Europy przebywa pana współpracownik Łukasz Kalwa. Kto w czasie jego nieobecności odpowiada za rozpracowywanie przeciwniczek?

- Cieszę się bardzo, że członek sztabu szkoleniowego Pogoni Baltica współpracuję z kadrą i ma styczność z zawodnikami najwyższej światowej klasy i trenerem Bieglerem. Skorzysta na tym on sam i cały nasz sztab. Na to, że Łukasz będzie w stycznia z kadrą byliśmy przygotowani. Jesteśmy w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym. Choć to nie to samo, co gdyby był z nami na miejscu, to z pewnością mamy dobrze rozpracowane rywalki.  

Rozmawiał Wojciech TACZALSKI

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi