Data publikacji: 03 maja 2017 r. 20:07
Ostatnia aktualizacja: 03 maja 2017 r. 20:07

MKS Selgros Lublin – Pogoń Baltica Szczecin 25:21 (12:7)

Pogoń Baltica: Płaczek, Krupa – Blazević 5, Kochaniak 4, Zawistowska 3, Koprowska 3, Królikowska 2, Noga 2, Zimny 1, Jaszczuk 1

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica przegrywając w Lublinie definitywnie przekreśliły swoje medalowe szanse. Na trzy kolejki przed końcem rundy finałowej do trzeciego w tabeli Selgrosu tracą sześć punktów, a do wicelidera Zagłębia Lubin siedem.

Wicemistrzynie Polski rozpoczęły pojedynek z mistrzyniami kraju bardzo obiecująco. Po udanych akcjach prowadziły 2:0. To był jednak jeden z ostatnich optymistycznych akcentów tej części. Między 12 a 22 minutą szczecinianki, ani razu nie pokonały bramkarki Selgrosu, a przez całe 30 minut tej połowy strzeliły tylko siedem goli. Lublinianki, które wciąż walczą o kolejny tytuł mistrzowski, były zdecydowanie skuteczniejsze od Pogoni Baltica. Bezbłędna była Gęga, a trzy bramki z kontrataków dorzuciła Nocuń.

Po zmianie stron Pogoń Baltica długo nie potrafiła odrobić strat i dopiero Blazević dała drużynie nadzieje na odwrócenie losów meczu. Pięć bramek Chorwatki pozwoliło zmniejszyć dystans do dwóch goli. Na więcej w tym meczu Selgros już nie pozwolił. ©℗ (woj)