Piłka ręczna. Klęska w Lubinie

Data publikacji: 2016-01-26 19:33
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-26 19:33
Wywietleń: 1033 110746

Superliga piłkarek ręcznych. Zagłębie Lubin - Pogoń Baltica Szczecin 33:23 (17:9).

Bramki dla szczecińskiej drużyny zdobyły: Stasiak - 7, Masna - 3, Zimny - 3, Kochaniak - 3, Gadzina - 2, Noga - 1, Głowińska - 1, Królikowska - 1, Koprowska - 1, Jaszczuk - 1.

I połowa: 5 min. - 3:1, 10 min. - 4:1, 15 min. - 6:3, 20 min. - 11:7, 25 min. - 14:8, 30 min. - 17:9.

II połowa: 35 min. - 19:13, 40 min. - 21:14, 45 min. - 23:17, 50 min. - 26:18, 55 min. - 27:20, 60 min. - 33:23

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin poniosły pierwszą porażkę od trzech miesięcy. W hitowym meczu w Lubinie zanotowały prawdziwą klęskę. Niepokonane w obecnym sezonie na własnym parkiecie Zagłębie nie dało szczecińskiej drużynie żadnych szans.

Przewaga lubinianek od samego początku była przygniatająca. Podopieczne trenera Struzika nie radziły sobie z atakiem pozycyjnym. Ich akcje prowadzone były bez odpowiedniego tempa, były łatwe do rozszyfrowania, a w takiej sytuacji trudno o dobrą pozycję rzutową. Lubinianki wiele goli zdobywały z kontr.

Mecz praktycznie rozstrzygnął się przed przerwą, kiedy gospodynie uzyskały 8 bramkową przewagę. Szczecinianki po zmianie stron tylko momentami zbliżały się na odległość 6 goli, ale o nawiązaniu walki o zdobycz punktową nie było mowy. (par)