środa, 20 września 2017.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Jurasik trenerem Sandry

Piłka ręczna. Jurasik trenerem Sandry

Piłka ręczna. Jurasik trenerem Sandry
Data publikacji: 2016-11-23 13:54
Wywietleń: 674 174798

Mariusz Jurasik został nowym trenerem szczypiornistów Sandry SPA Pogoni Szczecin. Zastąpi na tym stanowisku grających trenerów Wojciecha Zydronia i Michala Brunę, którzy zostają w klubie w dalszym ciągu w roli zawodników i będą do dyspozycji nowego trenera.

Mariusz Jurasik to jeden z najwybitniejszych polskich szczypiornistów, multimedalista Mistrzostw Polski występował w VIVE Tauron Kielce i Orlen Wiśle Płock z powodzeniem grał także za granicą w barwach Rhein-Neckar Lowen. Był członkiem „Orłów Wenty”, zdobywając z Reprezentacją Polski srebrny i brązowy medal Mistrzostw Świata.

Ostatnim klubem popularnego „Józka był Górnik Zabrze, gdzie stawiał pierwsze kroki najpierw jako grający trener, a od sezonu 2016/2017 po zakończeniu kariery zawodniczej, dyrygował drużyną tylko z ławki rezerwowych.

W Szczecinie podpisał kontrakt do końca obecnego sezonu. Niewykluczone, że w przypadku trudnej sytuacji kadrowej szczecińska publiczność zobaczy Mariusza Jurasika także w stroju zawodnika.

Pierwszy trening pod wodzem nowego szkoleniowca odbył się w środę, natomiast na debiut w oficjalnym spotkaniu będziemy musieli poczekać do 3 grudnia do meczu z KPR Legionowo.

Pierwotnie w najbliższą sobotę miał odbyć się mecz z Gwardią Opole, ale z uwagi na bardzo trudną sytuację kadrową spowodowaną licznymi kontuzjami najbliższy przeciwnik Sandry SPA Pogoni zwrócił się z prośbą o przełożenie spotkania na inny termin. Szczecinianie wyrazili zgodę w związku z czym mecz z Gwardią Opole odbędzie w prawdopodobnie na początku lutego 2017 r. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
KOD manifestował w rocznicę
Poprzedni Następny

Nekrologi