Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Piłka ręczna. Druga wygrana i awans

Data publikacji: 17 stycznia 2016 r. 22:23
Ostatnia aktualizacja: 28 maja 2016 r. 22:39

Polscy piłkarze ręczni pokonali w Krakowie Macedonię 24:23 (11:13) w swoim drugim występie w mistrzostwach Europy. We wtorek zagrają z Francją, a stawką będzie pierwsze miejsce w grupie i punkty w dalszej fazie rozgrywek.

Polacy zagrali fatalnie przed przerwą. W pierwszym kwadransie zdobyli zaledwie dwa gole i przegrywali 2:6. Po przerwie zaprezentowali się o wiele lepiej, szczególnie w grze defensywnej.

Na dwie minuty przed końcem prowadzili 24:20 i zachowali sie w kilku akcjach bardzo nonszalancko. W ostatniej minucie rywal miał piłkę, szansę na wyrównanie, ale jej nie wykorzystał.

Najlepszym zawodnikiem meczu był Kamil Syprzak, który zdobył 6 goli i zanotował 100 procent skuteczności.

W piątek biało-czerwoni pokonali Serbię 29:28. Polacy zapewnili sobie awans do drugiej rundy grupowej turnieju. W drugim niedzielnym spotkaniu grupy A broniąca tytułu Francja pokonała 36:26 Serbię i także awansowała.