Data publikacji: 25 lutego 2018 r. 17:56
Ostatnia aktualizacja: 25 lutego 2018 r. 17:56

SPR Pogoń Szczecin - KPR Jelenia Góra 40:26 (17:11)

SPR Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa - Płomińska 5, Zawistowska 5, Królikowska 4, Cebula 4, Janas 4, Gadzina 3, Blazević 3, Urbańska 3, Kochaniak 2, Senderkiewicz 2, Nosek 2, Bancilon 1, Koprowska 1, Marcikova 1.

Po raz trzeci w sezonie piłkarki ręczne Pogoni zdobyły 40 bramek. Zwycięstwo nad ekipą z Jeleniej Góry mogło być jeszcze bardziej okazałe, gdyby nie dwa zmarnowane rzuty karne po przerwie i nieskuteczna gra w pierwszych 10 minutach meczu.

Oba zespoły rozpoczęły mecz niemrawo i po 10 minutach na tablicy był skromny wynik 2:2. Oba gole w tym fragmencie gry Pogoń zdobyła z karnych, a pierwsze trafienie z gry szczecinianki zaliczyły w 11 minucie.

Sygnał do skutecznej gry dała Gadzina i jak się później okazało gra szczecińskiego zespołu, a zwłaszcza skrzydłowych była w  tym meczu niezwykle efektowna. Pogoń grała twardo w defensywie i wykorzystywała każdą okazję do inicjowania kontrataków.

Nasze skrzydłowe biegały do nich szybko i zamieniały na bramki. Przed przerwą błyszczała Zawistowska, a bohaterką drugiej części była zdobywczyni pięciu bramek Płomińska. Kolejne cztery trafienia, w tym decydujące o końcowym wyniku w ostatnich sekundach, zaliczyła Janas. ©℗(woj)