Piłka ręczna. Baltica żegna się z Europą

Data publikacji: 22 października 2016 r. 16:54
Ostatnia aktualizacja: 22 października 2016 r. 16:54

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin odpadły z międzynarodowych rozgrywek EHF. W rewanżowym meczu II rundy przegrały na wyjeździe z duńskim zespołem Nykobing 28:33 (15:17) i pożegnały się z rozgrywkami.

Szczecinianki pojechały do Danii żeby odrobić 6-bramkową stratę ze Szczecina. Od samego początku było wiadomo, że to zadanie może ich przerosnąć. Tak też się stało, szczecinianki w całym meczu prowadziły tylko dwa razy i to różnicą tylko jednego gola. O wyeliminowaniu duńskiego przeciwnika nie było mowy, ale była szansa na dobry wynik, której szczecinianki nie wykorzystały.

Podopieczne trenera Struzika w dwóch meczach straciły aż 68 bramek. Jak na zespół słynący z żelaznej defensywy i aspirujący do wyzwań w Europie to stanowczo za dużo. Nykobing zaprezentował się ze znakomitej strony, ale to zaledwie szósta drużyna silnej co prawda ligi duńskiej. Z wicemistrzyniami Polski poradził sobie bez kłopotu.

Mecz rozpoczął się od przewagi miejscowych, które po 10 minutach prowadziły 8:5, a po kwadransie 11:7. Wtedy znakomicie zaczęła sobie poczynać Cebula. Jej gole i udane akcje w ataku pozycyjnym spowodowały, że szczecinianki w 23 min. wyszły po raz pierwszy na prowadzenie 13:12.

Końcówka pierwszej połowy należała już do gospodyń. Szczecinianki jeszcze na początku drugiej połowy zdołały wyjść na prowadzenie 19:18 (35 min.), ale później zawsze już albo minimalnie przegrywały, ale co najwyżej remisowały.

Końcówka meczu należała do Dunek. Szczecinianki w ostatnich 7 minutach nie zdobyły gola, a straciły aż pięć. Nie udało się zatem pożegnać z europejskimi pucharami choćby honorowym wynikiem. Dystans między czołową polską drużyną, a dobrej klasy zespołem europejskim jest dość znaczny i raczej trudno będzie go szybko zniwelować. ©℗ (par)

Nykobing – Pogoń Baltica Szczecin 33:28 (17:15). Pierwszy mecz 35:29. Awans Nykobing.

Bramki dla Pogoni Baltica zdobyły: Cebula – 8, Bancilon – 5, Zawistowska – 4, Królikowska – 3, Noga – 3, Costa – 2, Brocardo – 1, Jedziniak – 1, Jaszczuk – 1.

I połowa: 5 min. - 4:2, 10 min. - 8:5, 15 min. - 11:7, 20 min. - 11:11, 25 min. - 14:13, 30 min. - 17:15.

II połowa: 35 min. - 18:19, 40 min. - 21:20, 45 min. - 23:22, 50 min. - 25:25, 55 min. - 29:28, 60 min. - 33:28.