Piłka ręczna. Baltica w finale pucharu Polski

Data publikacji: 30 marca 2016 r. 21:13
Ostatnia aktualizacja: 31 marca 2016 r. 15:38

AZS Koszalin - POGOŃ BALTICA Szczecin 24:26 (15:11). Pierwszy mecz 25:23, awans Pogoni Baltica.

POGOŃ BALTICA: Płaczek, Kozłowska - Stasiak 8, Koprowska 4, Jaszczuk 4, Gadzina 4, Zawistowska 3, Noga 1, Głowińska 1, Królikowska 1.

PIŁKARKI ręczne Pogoni Baltica w dramatycznych okolicznościach wywalczyły awans do turnieju finałowego Pucharu Polski. O znalezieniu się w gronie czterech najlepszych drużyn tych rozgrywek zadecydowała jedna bramka więcej strzelona przez szczecinianki na wyjeździe.

Po przegranym meczu przed własną publicznością (23:25), w rewanżu piłkarki Pogoni Baltica musiały wygrać różnicą minimum dwóch bramek. Plan ten zrealizowały w 100%, ale dopiero po przerwie.

W pierwszej połowie ton wydarzeniom na parkiecie nadawały akademiczki, które prowadziły przez 30 minut, a na przerwę schodziły z przewagą 4 goli.

Pogoń Baltica straty odrobiła w kwadrans, a już kilka minut później uzyskały czterobramkowe prowadzenie gwarantujące awans do decydującej fazy Pucharu Polski.

Walka o nominacje na turniej finałowy toczyła się jednak do ostatnich akcji i choć AZS przegrał różnicą zaledwie dwóch bramek, to decydujący o awansie okazał się rzut karny pewnie egzekwowany przez Stasiak w ostatnich sekundach spotkania.

W finałowego turnieju Pucharu Polski obok drużyny ze Szczecina wystąpią także: Selgros Lublin, Zagłębie Lubin i Vistal Gdynia.©℗ (woj)