czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Baltica pozyskała reprezentantkę Polski

Piłka ręczna. Baltica pozyskała reprezentantkę Polski

Piłka ręczna. Baltica pozyskała reprezentantkę Polski
Data publikacji: 2017-03-03 20:10
Wywietleń: 435 219784

Baltica Pogoń Szczecin zakontraktowała od nowego sezonu utalentowaną zawodniczkę Natalię Nosek. Nominalna prawo rozgrywająca aktualnie reprezentuje barwy SMS Płock w 1 lidze. Niespełna 19 letnia zawodniczka związała się z Pogonią Baltica 3 letnim kontraktem.

Nosek ma w swojej karierze występy w kadrze juniorskiej, młodzieżowej oraz seniorskiej. Brała udział m.in. w odbywających się niedawno Mistrzostwach Europy w Szwecji.

- Pilna, ambitna, zaangażowana na treningach, uparta, wie czego chce. Mocna psychicznie, z chłodną głową, bez żadnych oporów przed grą ze starszymi zawodniczkami…- powiedział o niej Krzysztof Kutrzeba, trener z którym stawiała pierwsze kroki w handballu.

Natalia swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczęła w Uczniowskim Klubie Sportowym „Alfa Szarów” działającym przy szkole podstawowej do której uczęszczała w rodzinnej miejscowości.

Wyróżniającą się szczypiornistkę zauważyli trenerzy, którzy dzięki współpracy z MOSiR Bochnia zapewnili jej możliwość trenowania w tymże klubie. Kolejnym etapem było przejście do SMS ZPRP Płock i tutaj gra zaczęła się na poważnie. Zespół z Płocka występuje w 1 lidze, co dało możliwość pokazania się szerszej publiczności.

Perspektywiczną i utalentowaną zawodniczkę szybko dostrzegli trenerze juniorskiej reprezentacji Polski zapraszając ją w 2013 roku na konsultacje. Od tego momentu kariera Nosek poszybowała w górę, kolejne dobre występy, gra w kadrze młodzieżowej, kilkanaście zgrupowań – to wszystko sprowadzało się do jednego.

Mimo młodego wieku zawodniczka znalazła uznanie w oczach trenera reprezentacji Polski – Leszka Krowickiego, który powołał ją na odbywające się w grudniu ubiegłego roku Mistrzostwa Europy w Szwecji. Samo powołanie oraz możliwość uczestniczenia w turnieju takiej rangi było dla niej bezcennym doświadczeniem oraz nauką, która w niedalekiej przyszłości na pewno zaowocuje. (par)

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi