Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Baltica ograła mistrza !

Piłka ręczna. Baltica ograła mistrza !

Data publikacji: 2015-09-30 18:03
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 90 25037

Znakomicie spisujące się w rozgrywkach Superligi piłkarek ręcznych zawodniczki Pogoni Baltica Szczecin podejmowały w szczecińskiej Azoty Arena zespół mistrzyń Polski Selgros z Lublina.

Pierwsza połowa przebiegałą pod wyraźne dyktando miejscowych. Swietnie spisywały się w defensywie, grały w spoósb urozmaicony w ataku i znakomicie z kontry.

Na początku II połowy szczecinianki wyszły na 9 - bramkowe prowadzenie 20:11 i nikt wtedy nie przypuszczał, że mecz może jeszcze przynieść jakieś emocje.

Mistrzynie Polski odrabiały straty i przegrywału już tylko jedną bramką. Końcówka meczu należała do gospodyń, które w decydującym momencie potrafiły przechylić szalę wygranej na swoją korzyść.

Gole dla szczecinianek zdobyły: Gadzina - 8, Stasiak - 6, Królikowska - 5, Szczecina - 4, Jaszczuk - 3, Głowińska - 3.

Pogoń Baltica - Selgros Lublin 29:23 (13:8)

I połowa: 5 min. - 3:3, 10 min. - 7:3, 15 min. - 8:6, 20 min. - 10:7, 25 min. - 12:7, 30 min. - 13:8.

II połowa: 35 min. - 16:11, 40 min. - 20:12, 45 min. - 20:16, 50 min. - 22:19, 55 min. - 25:23, 60 min. - 29:23.