Piłka ręczna. Baltica odrobiła straty i awansowała

Data publikacji: 2016-09-18 15:43
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-18 15:43
Wywietleń: 1074 155519

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica awansowały do drugiej rundy pucharu EHF Cup. W rewanżowym meczu z Galiczanką Lwów pokonały rywalki 24:20 (12:9). W pierwszym meczu przegrały 22:24. Odrobiły tym samym straty z sobotniego meczu i w kolejnej rundzie zagrają ze zwycięzcą potyczki pomiędzy Lugi KF ze Szwecji i Nykobing Falster z Danii.

Szczecinianki rozpoczęły mecz doskonale. Świetnie grały w defensywie. W 6 min. był jeszcze remis 3:3, ale przez kolejnych 14 minut miejscowe nie zdobyły żadnej bramki i przegrywały po 20 minutach 3:8. Wicemistrzynie Polski poluźniły szyki obronne w końcówce pierwszej połowy. Przez to rywalki zdołały zniwelować straty do trzech goli i w drugiej połowie wszystko się jeszcze mogło zdarzyć.

Podopieczne trenera Struzika znów rozpoczęły bardzo mocną defensywą. Przez pierwszy kwadrans pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie jednej bramki. Prowadziły w 45 min. 17:10 i wydawało się, że mecz mają pod kontrolą. Miejscowe ponownie zdołały odrobić straty, ale nie na tyle, żeby wydrzeć awans szczypiornistkom Pogoni Baltcia. ©℗ (par)

Gole dla szczecinianek zdobyły: Koprowska - 5, Szczecina - 4, Bancilon - 4, Zawistowska - 3, Głowińska - 2, Zimny - 2, Jaszczuk - 2, Królikowska - 1, Cebula - 1.

I połowa: 5 min. - 3:2, 10 min. 5:3, 15 min. - 5:3, 20 min. - 8:3, 25 min. - 8:4, 30 min. - 12:9.

II połowa: 35 min. - 14:10, 40 min. - 17:10, 45 min. - 17:10, 50 min. - 19:14, 55 min. - 21:18, 60 min. - 24:20.