Piłka ręczna. Baltica ma kłopot

Data publikacji: 02 kwietnia 2016 r. 19:03
Ostatnia aktualizacja: 02 kwietnia 2016 r. 19:03

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin przegrały w Gdańsku z miejscowym AZS 26:27 w pierwszym ćwierćfinałowym meczu play off o awans do strefy medalowej. Zajmujący po fazie zasadniczej pierwsze miejsce szczecinianki stanęły na krawędzi zakończenia sezonu już po pierwszej rundzie play off.

O tym, która z drużyn awansuje do półfinału, zadecyduje rewanżowe spotkanie w Szczecinie za tydzień. Porażka z ósmą drużyną sezonu zasadniczego wskazuje, że szczecinianki pod koniec sezonu przeżywają kryzys. Już uzyskany w dramatycznych okolicznościach awans do turnieju finałowego pucharu Polski zwiastował słabszą dyspozycję.

Na pewno atutem podopiecznych trenera Struzika była szeroka ławka rezerwowych. Bramki dla szczecinianek zdobywało aż 11 zawodniczek. Niestety, w decydującym momencie miejscowe zachowały więcej zimnej krwi.

Gdańszczanki dobrze zaczęły mecz, ale po 10 minutach inicjatywę przejęły szczecinianki. Od 15 minuty prowadziły aż do ostatniej.

AZS Gdańsk – Pogoń Baltica Szczecin 27:26 (14:15).

Bramki dla Pogoni Baltica zdobyły: Stasiak – 6, Szczecina – 3, Sabała – 3, Królikowska – 3, Głowińska – 2, Bancilon – 2, Masna – 2, Jaszczuk – 2, Koprowska – 1, Zimny – 1, Zawistowska – 1.

I połowa: 5 min. - 3:1, 10 min. - 5:3, 15 min. - 6:7, 20 min. - 8:9, 25 min. - 10:13, 30 min. - 14:15.

II połowa: 35 min. - 17:19, 40 min. - 18:21, 45 min. - 20:22, 50 min . - 23:24, 55 min. - 24:25, 60 min. - 27:26.