wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Zwycięstwa III-ligowców

Piłka nożna. Zwycięstwa III-ligowców

Piłka nożna. Zwycięstwa III-ligowców
Data publikacji: 2016-10-23 17:53
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-23 23:11
Wywietleń: 1174 165284

Dwa zwycięstwa odniosły nasze drużyny w niedzielnych meczach o mistrzostwo III ligi piłkarskiej. Szczególnie wartościowe odnieśli piłkarze Vinety, którzy pokonali na wyjeździe lidera z Gdyni.

Bałtyk Gdynia - Vineta Wolin 1:2 (1:1); 0:1 Wittbrodt (21), 1:1 Zyska (39 karny), 1:2 Ława (62 karny).

W niedzielnym meczu rozegranym na Narodowym Stadionie Rugby, Vineta w dobrym stylu pokonała dotychczasowego lidera tabeli, choć przez blisko godzinę grała w dziesiątkę.

- Rozpoczęliśmy wysokim pressingiem nie pozwalając grać rywalom, a my rozgrywaliśmy akcje kombinacyjne, czego efektem był gol strzelony główką przez Wittbrodta po dośrodkowaniu Ławy - powiedział trener Vinety Paweł Ozga. - Później po faulu Skorba otrzymał on drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, a rywale wykorzystali rzut karny. Grając w dziesiątkę zaczęliśmy się bronić, lecz nie zaniedbywaliśmy kontr, a po jednej z nich Adam Nagórski został sfaulowany przez bramkarza, za co ten otrzymał tylko żółtą kartkę, a jedenastkę wykorzystał Ława. Moi piłkarze zostawili na boisku dużo serca i zdrowia!

Świt Skolwin - GKS Przodkowo 1:0 (0:0); 1:0 Krystek (54).

Po ubiegłotygodniowej wygranej z Elaną w Toruniu, Świt pokonał w niedzielne popołudnie kolejny zespół z czołówki tabeli, a jedyna, rozstrzygająca bramka padła po koronkowej akcji skolwinian, dośrodkowaniu Krawca i strzale głową czołowego snajpera naszej drużyny - Krystka.

- Piłkarsko okazaliśmy się lepsi od GKS-u Przodkowo, a oprócz zdobytego gola mieliśmy jeszcze trzy lub cztery dogodne pozycje bramkowe - powiedział prezes Świtu Paweł Adamczak. - Kluczem do zwycięstwa okazały się przedmeczowe analizy naszych trenerów, którzy dokładnie rozpracowali rywala i opracowali taktykę polegającą na odcinaniu od piłek najlepszych zawodników z Przodkowa. ©℗ (mij)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

kibic
Świt idzie jak burza! Mecze z Polonią, Kaliszem, Vinetą, Sokołem i na deser z rezerwami Pogoni zapowiadają się bardzo ciekawie!
2016-10-23 22:29:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi