poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Zwoliński przedłużył umowę

Piłka nożna. Zwoliński przedłużył umowę

Piłka nożna. Zwoliński przedłużył umowę
Data publikacji: 2015-12-30 15:12
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-05 18:31
Wywietleń: 115 80475

Łukasz Zwoliński podpisał nowy kontrakt z Pogonią Szczecin. Umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2019 roku. Piłkarz otrzymał sporą podwyżkę.

22-letni napastnik w tym sezonie Ekstraklasy zagrał w 14 meczach i strzelił 6 goli. Poprzednia umowa napastnika portowców obowiązywała do 30 czerwca 2017 roku.

Zwoliński zaczynał przygodę z piłką w juniorskiej drużynie KP Police, ale śmiało można go nazwać wychowankiem Pogoni. Jeszcze w wieku juniora starszego napastnik wywalczył z klubem brązowy medal Mistrzostw Polski.

Jako piłkarz rezerw był też królem strzelców IV ligi zachodniopomorskiej. Niedługo po 19. urodzinach zadebiutował w seniorskim zespole Pogoni, w meczu z Sandecją Nowy Sącz (I liga). Awansował z klubem do Ekstraklasy i w następnym sezonie po raz pierwszy zagrał w najwyższej klasie rozgrywkowej (wystąpił w meczu z Jagiellonią Białystok).

Następnie napastnika dwukrotnie wypożyczano do drużyn zaplecza Ekstraklasy: najpierw do Arki Gdynia (11 meczów, 259 minut), a następnie do Górnika Łęczna (22 spotkania, 1578 minut, 8 bramek). Szczególnie udany był właśnie pobyt na Lubelszczyźnie, gdzie drużyna ze Zwolińskim w składzie wywalczyła awans. 

Po powrocie do Pogoni młody napastnik zaczął regularnie grać i strzelać bramki. W ostatnich tygodniach pauzował z powodu kontuzji, a łącznie w Pogoni rozegrał 48 spotkań w Ekstraklasie, w których zdobył 18 goli. W granatowo-bordowych barwach wystąpił też w 2 spotkaniach I ligi oraz 2 meczach Pucharu Polski (1 gol). 


- Wiemy, jaką wartością jest dla nas Zwoliński - podkreślił dyrektor sportowy Maciej Stolarczyk. - Jesteśmy zadowoleni, że Łukasz podpisał długoterminową umowę z Pogonią. Dla nas jego umiejętności są równie ważne, jak jego przywiązanie do klubu. 

- Wiadomo, że jestem chłopakiem stąd, dlatego też Pogoń zawsze ma u mnie pierwszeństwo - powiedział tuż po podpisaniu umowy Zwoliński. - Cieszę się, że mogę być częścią klubu i spełniać swoje marzenia. Nie każdy ma przecież taką szansę, by strzelać bramki dla drużyny, której jest wychowankiem. Wiem, że w każdym sektorze jest mnóstwo ludzi, którzy dobrze mi życzą i to mnie bardzo motywuje.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi