piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Zmiany na lepsze

Piłka nożna. Zmiany na lepsze

Piłka nożna. Zmiany na lepsze
Data publikacji: 2015-07-17 23:13
Wywietleń: 282 4035

Rozmowa z Maciejem Stolarczykiem - dyrektorem sportowym Pogoni Szczecin

POGOŃ w sobotę zainauguruje nowy sezon piłkarski. W zespole nastąpiły dość duże i zaskakujące dla wielu kibiców zmiany. Zdaniem Macieja Stolarczyka wszystkie ruchy personalne były zaplanowane i realizowane zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Dyrektor sportowy szczecińskiego klubu uważa, że kibice przed inauguracją sezonu mogą być optymistami.

- Kadra zespołu jest praktycznie skompletowana. Czy wszystkie założenia udało się zrealizować ?

- Przed zakończeniem ostatniego sezonu dokonaliśmy sporego rachunku sumienia. W wąskim gronie sztabu szkoleniowego, pionu sportowego i zarządu podjęliśmy trudne decyzje, ale absolutnie ich nie żałujemy. Podjęliśmy się zadania wymiany kilku kluczowych ogniw, ale nie mieliśmy wątpliwości, że zastąpimy ich piłkarzami lepszymi i bardziej rozwojowymi. Dziś nie możemy powiedzieć, że wszystko udało nam się, tak jak zaplanowaliśmy, ale generalnie jesteśmy zadowoleni ze zmian, jakich dokonaliśmy.

- Kiedy i w jakich okolicznościach rozpoczęła się operacja pod nazwą Jarosław Fojut ?

- Po raz pierwszy rozmawiałem z Jarkiem jeszcze w rundzie jesiennej poprzedniego roku. Sondowaliśmy jego nastroje, chcieliśmy wiedzieć, czy chciałby wrócić do Polski, a jak tak, to czy gra w Pogoni byłaby realna. Rozmowy nabrały przyspieszenia wiosną i tak naprawdę nie były zagrożone. ©℗ (p)

Cały wywiad czytaj w środowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego i w e - wydaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny