sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Zbigniew Długosz potrzebuje pomocy

Piłka nożna. Zbigniew Długosz potrzebuje pomocy

Piłka nożna. Zbigniew Długosz potrzebuje pomocy
Data publikacji: 2017-07-24 22:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-24 22:42
Wywietleń: 558 278537

Zbigniew Długosz w latach 1977 - 1985 był zawodnikiem Pogoni Szczecin, od 2003 roku zaczął pełnić w klubie rolę trenera Bramkarzy. Trwało to przez siedem lat. Jest piłkarską legendą klubu, który w przyszłym roku obchodzi jubileusz 70-lecia istnienia.

Do legend przeszła jego rywalizacja w bramce z Markiem Szczechem. Obaj prezentowali bardzo wysoki poziom, Marka Szczecha zaprowadziło to do reprezentacji Polski, ale to Zbigniew Długosz stawał między słupkami w chwilach najbardziej kryzysowych, kiedy trzeba było pokazać charakter i wolę walki.

Latem, w 2016 roku zdiagnozowano u niego nowotwór prostaty w ostrym stadium przebiegu. Zbyszek jest już po trzeciej dawce chemii i w oczekiwaniu na czwartą. Po podaniu drugiej dawki chemii w stanie ciężkim znalazł się w szpitalu na intensywnej terapii. Wówczas u Zbyszka zdiagnozowano dodatkowo posocznicę. W chwili obecnej z uwagi na bardzo złe wyniki nie można podać kolejnej czwartej już dawki chemii.

Nie wszystkie leki są refundowane, do tego dochodzą 100 % płatne suplementy i odpowiednia dieta. Miesięczny dodatkowy koszt dla Zbyszka to około dwa tysiące złotych.

W latach 1977-1985 reprezentował barwy Pogoni Szczecin. Wystąpił w 81 spotkaniach pierwszej drużyny Portowców z czego 49 razy w I lidze i 32 razy w II lidze. W czasie gdy Zbigniew Długosz występował w drużynie Pogoni, drużyna wywalczyła awans do I ligi (sezon 1980/81) oraz wywalczyła 4 (sezon 1982/83) i 3 (sezon 1983/84) miejsce w I lidze.

Oprócz tego ma na swoim koncie wiele występów w meczach pucharowych (między innymi dwukrotnie wraz zespołem wygrywał grupę w Pucharze Intertoto).

Po zakończeniu kariery piłkarskiej pracował jako trener bramkarzy. W latach 2003-2010, z krótkimi przerwami, pracował jako trener bramkarzy Pogoni Szczecin.

Jest jedynym uczestnikiem 3 finałów Pucharu Polski z Pogonią Szczecin - 2 razy jako zawodnik w 1980 i 1981 roku i raz jako trener bramkarzy w 2010 roku.

Wśród podopiecznych popularnego "Długiego" znalazły się nazwiska takich renomowanych bramkarzy jak Bogusław Wyparło, Krzysztof Pilarz, Waldemar Grzanka, Bartosz Fabiniak, Boris Peskovic, Radek Majdan, Krzysztof Pyskaty i Radek Janukiewicz.

Chcemy zebrać kwotę, która pozwoliłaby pokryć koszty związane z leczeniem Zbyszka na okres około dwóch lat. Dołącz do nas i pomóż wygrać Zbyszkowi ten najważniejszy mecz... gdzie stawką jest życie !!!

Pod tym adresem dokładne szczegółowe informacje dotyczące możliwości pomocy dla jednego z najlepszych i najbardziej lubianych bramkarzy w historii klubu: pomagam.pl/rwdxvdyb. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi