sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Zbigniew Boniek zaprasza

Piłka nożna. Zbigniew Boniek zaprasza

Piłka nożna. Zbigniew Boniek zaprasza
Data publikacji: 2017-09-25 12:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-25 13:13
Wywietleń: 570 293718

Wielkimi krokami zbliżają się pierwsze mecze XVIII edycji turnieju piłkarskiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, któremu od lat patronuje medialnie „Kurier Szczeciński".

Do sportowej rywalizacji przystąpią setki tysięcy zawodników i zawodniczek w wieku 
6-12 lat, którzy powalczą o występ na stadionie PGE Narodowym, wyjazd na mecz kadry Adama Nawałki i możliwość spotkania z reprezentacją Polski. To już ostatni moment na zgłoszenie swojej drużyny – zapisy do tegorocznej edycji trwają tylko do 30 września.

Chłopcy i dziewczęta biorący udział w turnieju tradycyjnie podzieleni są na trzy kategorie wiekowe: do lat 8, 10 oraz 12. Już w październiku wystartuje rywalizacja w miastach, gminach 
i powiatach, gdzie stawką będzie awans do odbywających się wiosną finałów wojewódzkich.

Na tym etapie poznamy laureatów turnieju do lat 8, zaś najlepsi w swych województwach z kategorii U-10 oraz 
U-12 zagwarantują sobie przepustki na finał ogólnopolski rozgrywany na przełomie kwietnia i maja 
w Warszawie.

Zwieńczeniem tej rywalizacji będzie wielki finał na Stadionie PGE Narodowym. Jego zwycięzcy będą mieli możliwość obejrzenia meczu kadry Adama Nawałki i osobistego spotkania 
z reprezentantami Polski.

- Hej młodzi piłkarze i piłkarki! Marzy Wam się występ na PGE Narodowym? Zgłaszajcie się szybko do Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”! Pamiętajcie, że macie czas tylko do 30 września - zachęca do zapisów Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Zespoły można zgłaszać do końca września za pośrednictwem strony www.zpodworkanastadion.pl. Każda z drużyn U-8 musi liczyć co najmniej 5, a w kategoriach U-10 i U-12 przynajmniej 6 zawodników.

W rozgrywkach uczestniczyć mogą szkoły podstawowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, Akademie Młodych Orłów, organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną, a także – po raz pierwszy w historii - kluby sportowe. Za udział każdej drużyny w rozgrywkach opiekunowie otrzymają oryginalną koszulkę treningową.

W dotychczas rozegranych edycjach Turnieju udział wzięło ponad 1,6 mln dzieci, w tym wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych, jak aktualni reprezentanci Polski Arkadiusz Milik czy Piotr Zieliński.

Rozgrywki młodych piłkarskich talentów swym patronatem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, a honorowy patronat nad XVIII edycją sprawuje Prezydent RP – Andrzej Duda. Turniej organizowany przez PZPN od 11 lat sponsorowany jest przez markę Tymbark, 
a od roku także przez firmę Electrolux. Jego głównym celem jest popularyzacja sportu i aktywności fizycznej wśród najmłodszych.

Szczegółowe informacje o turnieju znajdują się na stronie www.zpodworkanastadion.pl . (oprac. mij)

 

Komentarze

j
Otóż to, w dzisiejszych czasach właśnie to zachowanie z tzw. podwórka przenosi się na murawę.
2017-09-25 13:06:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi