niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Zamiast w Pogoni zagra w Lechii

Piłka nożna. Zamiast w Pogoni zagra w Lechii

Piłka nożna. Zamiast w Pogoni zagra w Lechii
Data publikacji: 2017-02-04 17:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-04 17:12
Wywietleń: 148 211863

23-letni skrzydłowy Gino van Kessel został na pół roku wypożyczony do Lechii Gdańsk. Klub poważnie myśli o mistrzostwie Polski i dlatego sięgnął po piłkarza, którym nieco ponad roku temu zainteresowana była Pogoń Szczecin.

Van Kessel zimą ubiegłego roku konkurował z Adamem Gyurcso o transfer do Pogoni Szczecin. Szczeciński klub był poważnie zainteresowany reprezentantem Curacaco, ale ostatecznie zdecydował się na reprezentanta Węgier głównie z tego powodu, że zawodnik Videotonu był w przeciwieństwie do van Kessela wolnym piłkarzem i nie trzeba było za niego płacić.

Van Kessel miał ważną umowę z Trencinem. Był gwiazdą tego zespołu. W ciągu trzech lat (z tego trzeba wyjąć półroczny pobyt we francuskim drugoligowcu Arles) rozegrał 72 mecze ligowe, strzelił 33 gole i zanotował 18 asyst.

Latem za 1,2 mln euro kupiła go Slavia Praga. Reprezentant Curacao w pierwszych dwóch kolejkach zdobył dwie bramki, lecz pod koniec września wypadł ze składu. Teraz nie znalazł się nawet w kadrze na hiszpańskie zgrupowanie. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi