piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Zainteresowanie Delevem

Piłka nożna. Zainteresowanie Delevem

Piłka nożna. Zainteresowanie Delevem
Data publikacji: 2016-11-16 13:47
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-16 14:34
Wywietleń: 281 172898

Według bułgarskich mediów skrzydłowy Pogoni Szczecin Spas Delev może już podczas zimowego okienka transferowego odejść z Pogoni. 27-letnim reprezentantem Bułgarii mają być zainteresowane dwa kluby polskie i dwa rosyjskie.

Delev znakomicie i bardzo szybko zaaklimatyzował się w Pogoni. To było zaskoczenie, bo jego wcześniejsze próby w ligach zagranicznych były bardzo nieudane. W Pogoni trudny miał tylko początek, kiedy rozpoczynał mecze na ławce rezerwowych. Przełamanie przyszło podczas meczu z Zagłębiem w Lubinie, w którym nowy nabytek Pogoni po raz pierwszy zaprezentował wysokie umiejętności.

Dziś to absolutnie kluczowa postać w drużynie trenera Kazimierza Moskala. Jeżeli do klubu napłynie konkretna oferta, to ten absolutnie nie będzie na siłę zatrzymywał piłkarza. Warunek jest tylko jeden – odpowiednia kwota transferowa.

Skoro Pogoń latem tego roku sprzedała do Legii Warszawa Jakuba Czerwińskiego za 500 tys. euro, to należy zakładać, że Deleva wyceni na sumę o wiele wyższą. Portal transfermarkt.de wycenia bułgarskiego skrzydłowego na 900 tys euro i wydaje się, że za mniejszą kwotę Pogoń piłkarza nie sprzeda. Zawodnik ma podpisaną umowę z Pogonią do 30 czerwca 2019 roku.

Delev znakomicie spisał się podczas niedzielnego meczu eliminacji do mistrzostw świata Bułgarii z Białorusią wygranego przez gospodarzy 1:0 po asyście piłkarza Pogoni Szczecin. To właśnie na tym spotkaniu mieli być obecni przedstawiciele rosyjskich klubów zainteresowani pozyskaniem 27-letniego skrzydłowego. Opinie po tym meczu musieli nabyć bardzo pozytywną.

Delev w obecnym sezonie zdobył dla Pogoni dwa gole i zaliczył dwie asysty, zdobył też bramkę w meczu o puchar Polski z KKS Kalisz. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi