środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Zagraniczne oferty dla wychowanka Salosu

Piłka nożna. Zagraniczne oferty dla wychowanka Salosu

Piłka nożna. Zagraniczne oferty dla wychowanka Salosu
Data publikacji: 2017-01-20 09:54
Wywietleń: 1144 204461

23-letni Patryk Lipski może jeszcze podczas zimowego okienka transferowego zmienić klub. Zakupem wychowanka Salosu Szczecin, a obecnie gracza Ruchu Chorzów poważnie zainteresowane są trzy zagraniczne kluby - tak podaje portal Sportowe Fakty.

Jeszcze podczas letniego okienka transferowego Patryk Lipski miał dobrą ofertę na zmianę klubu. Interesowała się nim Lechia Gdańsk, ale veto postawił trener Ruchu Waldemar Fornalik, który uznał, że bez Lipskiego w składzie trudno będzie drużynie walczyć o utrzymanie ekstraklasy.

Lipski jesienią nie grał tak dużo i tak dobrze, jak podczas poprzedniego sezonu. Zdarzało się, że rozpoczynał mecze na ławce rezerwowych. Tak było między innymi podczas konfrontacji z Pogonią w jego rodzinnym Szczecinie. Mimo to, piłkarz zakończył rundę z czterema zdobytymi golami i czterema asystami.

Piłkarzem ze Szczecina mają być zainteresowane takie kluby, jak: Nuernberg, Anderlecht i Toulouse. Według portalu najbardziej zdeterminowani są Francuzi, którzy chcą wyłożyć za polskiego rozgrywającego 300 tys. euro już podczas zimowego okienka transferowego. Anderlecht natomiast chciałby mieć u siebie wychowanka Salosu od rundy jesiennej.

Gdyby Lipski trafił do jednej z prestiżowych lig zagranicznych, to byłby drugim w historii piłkarzem Salosu, któremu to się udało. Wcześniej taką szansę otrzymał Filip Starzyński, ale nie powiodło mu się w belgijskim Lokeren i wrócił do polskiej ekstraklasy. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny