poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Z Walukiewiczem na Piasta?

Piłka nożna. Z Walukiewiczem na Piasta?

Piłka nożna. Z Walukiewiczem na Piasta?
Data publikacji: 2017-07-19 18:04
Wywietleń: 691 276794

W środowym treningu piłkarzy Pogoni Szczecin brakowało Rafała Murawskiego, ale jego występ w sobotnim meczu z Piastem nie jest zagrożony. Na pełnych obciążeniach trenowali już: Jarosław Fojut, Adam Frączczak i Dawid Kort.

Wciąż w indywidualnych zajęciach brali udział kontuzjowani: David Niepsuj, Marcin Listkowski i Rafał Maćkowski. Wygląda na to, że trener Skorża będzie miał przed meczem z Piastem do dyspozycji wszystkich tych piłkarzy, z których mógł skorzystać w miniony piątek w spotkaniu z Wisłą.

Z ustawienia taktycznego na boisku wynikało, że duże szanse na debiut w ekstraklasie ma Sebastian Walukiewicz. 17-letni obrońca uchodzi za wielki talent, świetnie wygląda pod względem fizycznym, jest pewny siebie, nie unika na boisku trudnych rozwiązań i prezentuje dobrą formę.

Wobec słabszej dyspozycji w piątkowym spotkaniu z Wisłą Sebastiana Rudola istnieje duże prawdopodobieństwo, że Walukiewicz zagra od pierwszej minuty w parze na środku defensywy z o 13 lat starszym Fojutem.

W przeszłości zdarzało się już, że na boiskach ekstraklasy debiutowali 17-latkowie, ale rzadko byli nimi środkowi obrońcy. Na tej pozycji doświadczenie i ogranie są szczególnie w cenie. Walukiewicz o miejsce w składzie walczy jednak sumiennie i nie daje powodów, żeby traktować go, jak pobierającego naukę ucznia. ©℗ (par)

Fot. pogonszczecin.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi