środa, 18 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Z Salosu do ekstraklasy

Piłka nożna. Z Salosu do ekstraklasy

Piłka nożna. Z Salosu do ekstraklasy
Data publikacji: 2015-07-27 12:01
Ostatnia aktualizacja: 2015-07-27 13:23
Wywietleń: 1599 5626

21 - LETNI Patryk Lipski rozegrał w minioną sobotę swój pierwszy mecz w ekstraklasie w wyjściowym składzie. Urodzony szczecinianin nie gra jednak dla Pogoni Szczecin, a dla Ruchu Chorzów. Jest już czwartym wychowankiem Salosu Szczecin, który zdołał zadebiutować w pierwszym zespole Ruchu w oficjalnym meczu. Dlaczego utalentowani szczecinianie wyjechali jakiś czas temu właśnie do Ruchu, a nie grają dla Pogoni ?

- Szczecin i całe województwo zachodniopomorskie było jeszcze kilka lat temu rejonem piłkarsko bardzo dziewiczym - ocenia Bogusław Pietrzak, skaut Ruchu Chorzów.

Pietrzak przez kilka lat pracował w Pogoni. Było to za czasów Antoniego Ptaka. Ze świetnego oka do piłkarskiej młodzieży dał się poznać jeszcze za czasów pobytu w rodzinnej Łodzi. To tam stworzył świetną drużynę z rocznika 1982 z takimi piłkarzami, jak: Madej, Grzelak, Golański, Kaźmierczak, Napierała, Matusiak, Sierant. Wszyscy w roku 2001 zostali mistrzami Europy juniorów. ©℗ (p)

Podpis pod zdjęcie: Sebastian Rudol i Hubert Matynia, to jedni z sześciu byłych graczy Salosu, którzy zadebiutowali już w polskiej ekstraklasie.

Cały artykuł czytaj we wtorkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi