środa, 18 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Z Polic do ekstraklasy

Piłka nożna. Z Polic do ekstraklasy

Piłka nożna. Z Polic do ekstraklasy
Data publikacji: 2017-01-20 15:42
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-20 17:48
Wywietleń: 1726 204583

Gryf Wejherowo porozumiał się z Arką Gdynia w sprawie transferu Adriana Klimczaka. 19-letni pomocnik będzie zawodnikiem trójmiejskiego klubu od 1 lipca. Klimczak ma spędzić rundę wiosenną jeszcze w Gryfie. Jesienią w 17 meczach II ligi strzelił cztery gole.

Klimczak to wychowanek Chemika Police, w Gryfie występuje już drugi sezon, gra na lewej obronie i w ciągu 1,5 roku zdobył 5 goli i zaliczył 2 asysty. W listopadzie przebywał na testach w Arce i wypadł na tyle obiecująco, że klub z ekstraklasy postanowił mieć piłkarza od początku następnego sezonu. Podczas tegorocznej wiosny zawodnik będzie jeszcze zbierał doświadczenie na boiskach II ligi.

Klimczak grał w III-ligowym Chemiku w sezonie 2014/15. Mając zaledwie 17 lat radził sobie całkiem nieźle. O ile jesienią nie był jeszcze podstawowym zawodnikiem, to już wiosną należał absolutnie do wyróżniających się graczy.

Piłkarz w swoim roczniku (1997) nigdy nie wyróżniał się na tle swoich rówieśników z Pogoni. Jest przykładem piłkarza, który pracą, wytrwałością doszedł na razie do angażu w klubie ekstraklasy, a być może pokaże się w niej z dobrej strony w następnym sezonie.

Spośród piłkarzy urodzonych w roku 1997 w naszym regionie, wychowanków klubu z regionu jest pierwszym piłkarzem z kontraktem w klubie ekstraklasy. Drugim może być Krystian Peda – były piłkarz Pogoni, który wyjechał z Termaliką Nieciecza na zgrupowanie do Turcji i tam walczyć będzie o angaż. Obaj chodzili do jednej klasy piłkarskiego gimnazjum przy ul. Hożej w Szczecinie.

Klimczak jest drugim po Rafale Janickim wychowankiem Chemika, który trafił do klubu ekstraklasy na Wybrzeżu. Janicki od 7 lat jest piłkarzem Lechii Gdańsk. (par)

Fot. facebook

 

Komentarze

janek
a Pogoń śpi.
2017-01-20 17:45:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi