piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Z Polic do ekstraklasy

Piłka nożna. Z Polic do ekstraklasy

Piłka nożna. Z Polic do ekstraklasy
Data publikacji: 2017-01-20 15:42
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-20 17:48
Wywietleń: 1754 204583

Gryf Wejherowo porozumiał się z Arką Gdynia w sprawie transferu Adriana Klimczaka. 19-letni pomocnik będzie zawodnikiem trójmiejskiego klubu od 1 lipca. Klimczak ma spędzić rundę wiosenną jeszcze w Gryfie. Jesienią w 17 meczach II ligi strzelił cztery gole.

Klimczak to wychowanek Chemika Police, w Gryfie występuje już drugi sezon, gra na lewej obronie i w ciągu 1,5 roku zdobył 5 goli i zaliczył 2 asysty. W listopadzie przebywał na testach w Arce i wypadł na tyle obiecująco, że klub z ekstraklasy postanowił mieć piłkarza od początku następnego sezonu. Podczas tegorocznej wiosny zawodnik będzie jeszcze zbierał doświadczenie na boiskach II ligi.

Klimczak grał w III-ligowym Chemiku w sezonie 2014/15. Mając zaledwie 17 lat radził sobie całkiem nieźle. O ile jesienią nie był jeszcze podstawowym zawodnikiem, to już wiosną należał absolutnie do wyróżniających się graczy.

Piłkarz w swoim roczniku (1997) nigdy nie wyróżniał się na tle swoich rówieśników z Pogoni. Jest przykładem piłkarza, który pracą, wytrwałością doszedł na razie do angażu w klubie ekstraklasy, a być może pokaże się w niej z dobrej strony w następnym sezonie.

Spośród piłkarzy urodzonych w roku 1997 w naszym regionie, wychowanków klubu z regionu jest pierwszym piłkarzem z kontraktem w klubie ekstraklasy. Drugim może być Krystian Peda – były piłkarz Pogoni, który wyjechał z Termaliką Nieciecza na zgrupowanie do Turcji i tam walczyć będzie o angaż. Obaj chodzili do jednej klasy piłkarskiego gimnazjum przy ul. Hożej w Szczecinie.

Klimczak jest drugim po Rafale Janickim wychowankiem Chemika, który trafił do klubu ekstraklasy na Wybrzeżu. Janicki od 7 lat jest piłkarzem Lechii Gdańsk. (par)

Fot. facebook

 

Komentarze

janek
a Pogoń śpi.
2017-01-20 17:45:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską