piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Z Lechem jak równy z równym

Piłka nożna. Z Lechem jak równy z równym

Piłka nożna. Z Lechem jak równy z równym
Data publikacji: 2016-04-21 22:26
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 823 129302

We Wronkach rozegrano mecz w ramach piłkarskich rozgrywek makroregionalnych do lat 16 pomiędzy Wielkopolskim ZPN, a Zachodniopomorskim ZPN.

Ci pierwsi w całości reprezentowani byli przez młodych piłkarzy Lecha Poznań – włącznie z rezerwowymi, którzy zdominowali również reprezentacje Polski do lat 16.

W kadrze trenera reprezentacji Roberta Wójcika jest aż ośmiu piłkarzy Lecha, z których pięciu zagrało w czwartek we Wronkach przeciwko ZZPN, opierającego skład w zdecydowanej większości na graczach Pogoni.

Wielkopolanie wygrali 1:0, mieli przez cały mecz przewagę, dominowali, jednak biorąc pod uwagę ostatnie dość wysokie porażki młodych portowców w różnych kategoriach wiekowych ze swoimi rówieśnikami z Lecha, to można taki wynik uznać za korzystny i świadczący o w miarę wyrównanym przebiegu meczu.

Ostatnio juniorzy młodsi Pogoni (rocznik 1999) przegrali z Lechem 2:5. Z tej drużyny w czwartkowym meczu we Wronkach grało kolejnych czterech piłkarzy prócz pięciu kadrowiczów wspomnianych wcześniej.

Regularne porażki młodych portowców z Lechem mogą wprawić w kompleksy, ale biorąc pod uwagę rozmach szkolenia w Lechu, trzeba wziąć na to poprawkę.

16-latkowie, którzy w czwartek ograli we Wronkach ZZPN 1:0 zimą wzięli udział w silnie obsadzonym turnieju halowym w Niemczech, gdzie grało pół Bundesligi, a Lech pozostawił wszystkich w tyle.

Młodzi portowcy bez powodzenia próbowali zimą rywalizować ze swoimi rówieśnikami z silnych niemieckich akademii – HSV Hamburg i Unionu Berlin, natomiast 15 -latkowie z Lecha rozbili Werder Brema 8:0, a 14-latkowie ograli słynny Bayern Monachium.

To są tylko suche wyniki, ale mimo że to tylko szkolenie, to nie wolno ich bagatelizować i nie przywiązywać do nich absolutnie żadnej wagi. (par)

Fot. R. Pakieser

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny