środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Wychowanek Błękitnych na testach w Ruchu

Piłka nożna. Wychowanek Błękitnych na testach w Ruchu

Piłka nożna. Wychowanek Błękitnych na testach w Ruchu
Data publikacji: 2016-08-03 12:45
Wywietleń: 74 146801

Kolejny wychowanek zachodniopomorskiego klubu może trafić do pierwszej drużyny Ruchu Chorzów.

21-letni Grzegorz Rogala jest wychowankiem Błękitnych Stargard, ale wieku 17 lat trafił do Lecha Poznań. Z drużyną tą wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów przed dwoma laty.

Wiosną tego roku był wypożyczony do II-ligowego Rakowa Częstochowa i miał tam pewne miejsce w składzie. Tym razem chce do siebie przekonać trenera Waldemara Fornalika, który specjalizuje się w dawaniu szans młodym i perspektywicznym graczom.

Rogala nie jest pierwszym piłkarzem z naszego regionu, który ma szansę wybić się właśnie w Ruchu. Najbardziej jaskrawymi przykładami są: Filip Starzyński i Patryk Lipski. Obaj do Ruchu trafili z Salosu.

Z Pogoni natomiast przyszli: Michał Koj i Michał Walski. Ten pierwszy w poprzednim sezonie był podstawowym zawodnikiem, natomiast w Pogoni przegrywał rywalizację na środku obrony nie tylko z Jarosławem Fojutem i Jakubem Czerwińskim, ale także z Sebastianem Murawskim i Sebastianem Rudolem.

Walski natomiast wiosną rozegrał tylko minutę w jednym spotkaniu i skorzystał z opcji zerwania umowy, która gwarantowała mu bardziej regularne występy w ekstraklasie.

Rogala w perspektywie ma stanowić konkurencję właśnie dla wspomnianego Koja, który początek sezonu ma niezbyt udany. Ruch w trzech meczach stracił aż 8 goli - najwięcej spośród wszystkich zespołów ekstraklasy. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi