piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Wojtkowski złamał nogę

Piłka nożna. Wojtkowski złamał nogę

Piłka nożna. Wojtkowski złamał nogę
Data publikacji: 2017-03-25 08:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-25 08:45
Wywietleń: 501 227167

19-letni Kamil Wojtkowski złamał kość strzałkową. Pomocnik RB Leipzig urazu doznał w trakcie meczu eliminacji mistrzostw Europy do lat 19 Polska – Turcja zakończonego zwycięstwem naszej drużyny 1:0.

W 26. minucie czwartkowego meczu przeciwko Turcji Wojtkowski uderzył nogą o siatkę za bramką. 19-letniego zawodnika zastąpił Przemysław Płacheta.

Wojtkowski zimą został włączony do pierwszej drużyny wicelidera niemieckiej Bundesligi, przebywał z pierwszym zespołem na zgrupowaniu w Portugalii, zadebiutował w dorosłej drużynie w meczu kontrolnym. Nie zdążył jeszcze zadebiutować w oficjalnym meczu. Znajdował się w kadrze meczowej dwóch spotkań, między innymi z Borussią w Dortmundzie, ale nie zdołał zadebiutować.

Piłkarz trzy lata temu trafił do Pogoni Szczecin. Jesienią 2014 roku zadebiutował w ekstraklasie. Jest najmłodszym piłkarzem Pogoni, który zagrał w jej barwach na boiskach ekstraklasy.

Latem 2015 roku zawodnik został sprzedany do RB Lipsk. Według raportu Granta Thorntona Pogoń sprzedała piłkarza za kwotę 100 tys euro. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi