poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Wojtkowski złamał nogę

Piłka nożna. Wojtkowski złamał nogę

Piłka nożna. Wojtkowski złamał nogę
Data publikacji: 2017-03-25 08:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-25 08:45
Wywietleń: 537 227167

19-letni Kamil Wojtkowski złamał kość strzałkową. Pomocnik RB Leipzig urazu doznał w trakcie meczu eliminacji mistrzostw Europy do lat 19 Polska – Turcja zakończonego zwycięstwem naszej drużyny 1:0.

W 26. minucie czwartkowego meczu przeciwko Turcji Wojtkowski uderzył nogą o siatkę za bramką. 19-letniego zawodnika zastąpił Przemysław Płacheta.

Wojtkowski zimą został włączony do pierwszej drużyny wicelidera niemieckiej Bundesligi, przebywał z pierwszym zespołem na zgrupowaniu w Portugalii, zadebiutował w dorosłej drużynie w meczu kontrolnym. Nie zdążył jeszcze zadebiutować w oficjalnym meczu. Znajdował się w kadrze meczowej dwóch spotkań, między innymi z Borussią w Dortmundzie, ale nie zdołał zadebiutować.

Piłkarz trzy lata temu trafił do Pogoni Szczecin. Jesienią 2014 roku zadebiutował w ekstraklasie. Jest najmłodszym piłkarzem Pogoni, który zagrał w jej barwach na boiskach ekstraklasy.

Latem 2015 roku zawodnik został sprzedany do RB Lipsk. Według raportu Granta Thorntona Pogoń sprzedała piłkarza za kwotę 100 tys euro. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi