niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Wisła z Pogonią bez Wdowczyka i Małeckiego

Piłka nożna. Wisła z Pogonią bez Wdowczyka i Małeckiego

Piłka nożna. Wisła z Pogonią bez Wdowczyka i Małeckiego
Data publikacji: 2016-11-10 12:56
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-10 23:19
Wywietleń: 67 169243

Dariusz Wdowczyk nie poprowadzi drużyny Wisły Kraków w najbliższym meczu Pogoni Szczecin z tym klubem. 54-letni szkoleniowiec rozwiązał kontrakt z winy klubu, który zalega z wypłatą wynagrodzeń.

To pokłosie ogromnego zadłużenia krakowskiego klubu, z powodu którego nie przejął go Grzegorz Smolny, kiedy był głównym kandydatem do objęcia władzy w Wiśle po Jakubie Meresińskim. Nie zdecydował się na ten krok, bo jak twierdził zadłużenie jest tak duże, że niemożliwe jest w tej sytuacji normalne funkcjonowanie klubu.

Wdowczyk chciał odejść z Wisły już wcześniej. Klub robił różne oszczędności i zwolnił asystentów: Marcina Broniszewskiego i Pawła Primela. Na dłuższą metę to jednak nie pomogło. Z powodu ogromnego zadłużenia Wisła może mieć kłopot z uzyskaniem licencji na następny sezon. W związku z tym bez względu na jej sytuację w tabeli, jest najpoważniejszym kandydatem do spadku z ekstraklasy.

Mecz Pogoni z Wisłą w przyszłym tygodniu rozpocznie rewanżową rundę spotkań. Kibice ostrzyli sobie apetyty na to spotkanie z kilku powodów. Jednym z magnesów przyciągających na stadion miała mieć osoba Dariusza Wdowczyka wciąż cieszącego się w Szczecinie dużym uznaniem.

Kolejną osobą, która miała spowodować większe zainteresowanie spotkaniem miał być Patryk Małecki, który mimo słabej postawy w ciągu dwóch lat pobytu w szczecińskim klubie, zdołał zjednać sobie dużą grupę kibiców. Małecki nie zagra z Pogonią z powodu czterech żółtych kartek, co na pewno osłabi naszego przeciwnika, ale jednocześnie odbierze dodatkowy smaczek sportowej rywalizacji.

Mecz Pogoni z Wisłą rozegrany zostanie 19 listopada o godzinie 18. (par)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

trener
a może jeszcze redaktor wyjaśniłby wszystkim skąd Grzegorz Smolny dysponuje takimi pieniedzmi,ż e stać by go było na kupienie Wisły.Redaktor powinien wiedzieć z racji bliskich stosunków z panem Smolnym vel Nikodem Dyzma
2016-11-10 22:26:07
guciu
Szkoda że tak uznana firma drużyna pilarska jak Wisła Kraków jeden z najstarszych polskich istniejących klubów piłkarskich ma problemy, żeby nie spotkało to Pogoni Szczecin.
2016-11-10 13:43:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi