wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Wisła chce Korta

Piłka nożna. Wisła chce Korta

Piłka nożna. Wisła chce Korta
Data publikacji: 2016-12-13 10:00
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-13 10:15
Wywietleń: 105 183250

Dawid Kort otrzymał propozycję z Wisły Kraków. Pogoń nie chce jednak pozbywać się swojego wychowanka, choć ten był w rundzie jesiennej zaledwie rezerwowym. 21-letni pomocnik rozegrał w rundzie jesiennej zaledwie 18 procent możliwych minut do rozegrania, ale mimo to ma w kraju bardzo dobrą opinię.

Wisła nie jest jedynym klubem, który chciałby mieć Korta u siebie, ale jako jedyna zwróciła się do Pogoni z konkretnym zapytaniem. Szczeciński klub nie odda piłkarza za darmo. Chce za swojego wychowanka 150 tys. euro, a takiej sumy Wisła borykająca się z dużymi problemami finansowymi na pewno nie wyda.

Kort gra w Pogoni mało, jednak w całym roku kalendarzowym zdołał zdobyć cztery bramki. Piłkarzem mocno zainteresowana jest też Chojniczanka, która lideruje w tabeli I ligi. Kort wciąż jest pamiętany ze znakomitej rundy jesiennej, jaką rozegrał w poprzednim roku. Będąc piłkarzem Bytovii zaliczył w rundzie aż 10 asyst, będąc pod tym względem najlepszym piłkarzem na tym szczeblu rozgrywek.

Zawodnik ma z klubem ważny kontrakt jeszcze przez 1,5 roku, a Pogoń na pewno nie jest zainteresowana, żeby oddać swojego wychowanka do konkurenta z ekstraklasy za niską sumę, tym bardziej, że Kort nie jest w Pogoni drogim piłkarzem w utrzymaniu, a w najgorszym przypadku stanowić może solidne uzupełnienie pierwszego zespołu.

Jego pozycja w drużynie może być trudniejsza, jeżeli Pogoń zrealizuje w najbliższym okienku transferowym swoje cele, jakim jest pozyskanie klasowego ofensywnego pomocnika. Jest tego bardzo bliska. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej