poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Wdowczyk się rozmyślił

Piłka nożna. Wdowczyk się rozmyślił

Piłka nożna. Wdowczyk się rozmyślił
Data publikacji: 2016-09-02 20:48
Wywietleń: 1037 152391

Dariusz Wdowczyk nadal jest trenerem ekstraklasowych piłkarzy Wisły Kraków. W piątek przyznał jednak, że myślał o rezygnacji z zajmowanej funkcji. W czwartek wieczorem pożegnał się nawet z niektórymi zawodnikami "Białej Gwiazdy".

- Nie złożyłem w klubie żadnej dymisji. Rozmawiałem oczywiście dzisiaj z działaczami. Powiem szczerze, mną też czasami targają emocje. Wczoraj z kilkoma zawodnikami się pożegnałem, ponieważ nie wiedziałem, co będzie dziś – powiedział dziennikarzom w piątek Wdowczyk.

Dodał, że przez noc doszedł do wniosku, że rezygnacja nie jest metodą na rozwiązanie sytuacji.

- Będziemy walczyć do końca. Byłoby mi ciężko gdziekolwiek się ruszyć. Wczoraj było sporo emocji, nie tylko we mnie, ale i piłkarzach. Nie chce się wdawać w szczegóły i przekazywać co się działo. Wszystko wróciło do normy – podkreślił trener Wisły.

Po siedmiu kolejkach spotkań "Biała Gwiazda" w tabeli ekstraklasy zajmuje ostatnie, 16. miejsce w dorobkiem trzech punktów. W inauguracyjnym spotkaniu pokonała Pogoń Szczecin 2:1. W następnych meczach ligowych wiślacy tylko przegrywali: z Arką Gdynia 0:3, Lechią Gdańsk 1:3, Cracovią 1:2, Ruchem Chorzów 1:2, Koroną Kielce 0:1, Śląskiem Wrocław 1:5.

Mimo tych wyników Wdowczyk dalej uważa, że „obowiązkiem” jego drużyny jest zajęcie miejsca w górnej połowie tabeli po pierwszej fazie rozgrywek.

W piątek wiślacy rozegrali sparing z grającą w wadowickiej klasie okręgowej (szósty poziom rozgrywkowy) Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska i zwyciężyli 7:0.

- Traktuję ten mecz jako zwykłą jednostkę treningową. Cieszę się, że mogliśmy przyjechać tutaj i zagrać przed kibicami z Kalwarii Zebrzydowskiej, a przede wszystkim fanami Wisły, którzy stąd dojeżdżają na nasze spotkania ligowe - powiedział były trener Pogoni Szczecin.

Wspomniany trener został przedstawiony jako opiekun krakowskich piłkarzy 13 marca 2016 r. Wówczas zastąpił na tym stanowisku Marcina Broniszewskiego, który pełnił tę funkcję tymczasowo.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi