sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Walukiewicz w Pogoni

Piłka nożna. Walukiewicz w Pogoni

Piłka nożna. Walukiewicz w Pogoni
Data publikacji: 2017-06-22 13:54
Wywietleń: 877 271820

17-letni obrońca Legii Warszawa Sebastian Walukiewicz podpisał kontrakt z Pogonią Szczecin i dołączył na do zespołu trenowanego przez Marcina Skorżę, przebywającego od wtorku na zgrupowaniu we Wronkach. Kapitan juniorskiej reprezentacji do lat 17 związał się ze szczecińskim klubem 3-letnią umową i będzie trenował z pierwszą drużyną.

Walukiewicz urodził się 5 kwietnia 2000 roku w Gorzowie i jest środkowym obrońcą, a może grać również jako defensywny pomocnik. 

Piłkarz jest byłym reprezentantem Polski do lat 15 i 16, a obecnie jest kadrowiczem w kategorii U-17. Jest też kapitanem reprezentacji swojego rocznika. W minionym sezonie występował w Legii Warszawa w zespole CLJS. Zagrał w 19 spotkaniach i zdobył 2 bramki. Zdołał też zadebiutować w III-ligowych rezerwach Legii. 

- Cieszymy się z tego, że udało nam się pozyskać tego bardzo dobrze rokującego piłkarza - powiedział dyrektor sportowy Pogoni Maciej Stolarczyk. - Wiemy, że Legia chciała go zostawić u siebie, miał też oferty z innych czołowych polskich klubów, jak choćby Lechii Gdańsk. To młody zawodnik, ale już teraz wiążemy z nim bardzo duże nadzieje. Obrońca będzie trenował z pierwszym zespołem. (oprac. mij)

Fot. Pogoń Szczecin SA

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi