sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Walukiewicz w Pogoni

Piłka nożna. Walukiewicz w Pogoni

Piłka nożna. Walukiewicz w Pogoni
Data publikacji: 2017-06-22 13:54
Wywietleń: 909 271820

17-letni obrońca Legii Warszawa Sebastian Walukiewicz podpisał kontrakt z Pogonią Szczecin i dołączył na do zespołu trenowanego przez Marcina Skorżę, przebywającego od wtorku na zgrupowaniu we Wronkach. Kapitan juniorskiej reprezentacji do lat 17 związał się ze szczecińskim klubem 3-letnią umową i będzie trenował z pierwszą drużyną.

Walukiewicz urodził się 5 kwietnia 2000 roku w Gorzowie i jest środkowym obrońcą, a może grać również jako defensywny pomocnik. 

Piłkarz jest byłym reprezentantem Polski do lat 15 i 16, a obecnie jest kadrowiczem w kategorii U-17. Jest też kapitanem reprezentacji swojego rocznika. W minionym sezonie występował w Legii Warszawa w zespole CLJS. Zagrał w 19 spotkaniach i zdobył 2 bramki. Zdołał też zadebiutować w III-ligowych rezerwach Legii. 

- Cieszymy się z tego, że udało nam się pozyskać tego bardzo dobrze rokującego piłkarza - powiedział dyrektor sportowy Pogoni Maciej Stolarczyk. - Wiemy, że Legia chciała go zostawić u siebie, miał też oferty z innych czołowych polskich klubów, jak choćby Lechii Gdańsk. To młody zawodnik, ale już teraz wiążemy z nim bardzo duże nadzieje. Obrońca będzie trenował z pierwszym zespołem. (oprac. mij)

Fot. Pogoń Szczecin SA

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską