sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Walczak na testach w Pogoni

Piłka nożna. Walczak na testach w Pogoni

Piłka nożna. Walczak na testach w Pogoni
Data publikacji: 2016-09-07 09:36
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-07 11:53
Wywietleń: 204 153858

19-letni młodzieżowy reprezentant Polski Szymon Walczak weźmie udział w testach z pierwszym zespołem Pogoni Szczecin. O zainteresowaniu klubu byłym piłkarzem FC Koeln informowaliśmy w poprzednim tygodniu.

- Chcemy, żeby trener z bliska przyjrzał się piłkarzowi - powiedział dyrektor sportowy Maciej Stolarczyk. - Kilka dni powinno wystarczyć, choć nie wyznaczamy sobie jakiegoś konkretnego terminu

Szymon Walczak przez ostatnie dwa lata grał w drużynie juniorów FC Koeln, ale w ostatnim dniu okienka transferowego rozwiązał umowę z niemieckim klubem i jest obecnie wolnym zawodnikiem.Piłkarz może podpisać umowę z dowolnym klubem w dowolnym czasie bez względu na to, że okres transferowy został zamknięty.

Historia Szymona Walczaka jest niezwykła. Urodził się w Gryfinie, grał następnie w klubach z naszego regionu: Sparcie Godków, Odrze Chojna i Salosie Szczecin. W wieku 11 lat wyjechał wraz z rodzicami do Norwegii. Tam się uczył, wychowywał i rozwijał piłkarsko. Trafił do reprezentacji Polski do lat 16, a następnie występował również w starszych rocznikach.

Dwa lata temu wydawało się, że jego kariera toczy się w dobrym kierunku. Już w swoim premierowym występie w drużynie juniorów FC Koeln zdobył bramkę. Później okazało się, że był to jedyny gol tego piłkarza w juniorskich rozgrywkach.

Zawodnik rozwijał się doskonale, dostawał szansę gry w drużynie rezerw, a nawet w sparringowym meczu pierwszej drużyny. Wystąpił wtedy u boku innych polskich piłkarzy: Adama Matuszczyka i Sławomira Peszki.

Wiosną jednak nie grał zbyt wiele, a jego awans do pierwszej drużyny stał się coraz mniej prawdopodobny. Piłkarz latem przebywał na testach w norweskim IK Start, wolałby jednak trafić do polskiego klubu ekstraklasy.

Historia Szymona Walczaka jest trochę podobna do Davida Niepsuja. Też trafił do młodzieżowej reprezentacji Polski z Niemiec i też nie potrafił się przebić do pierwszej drużyny Bochum. Ostatecznie podpisał kontrakt z Pogonią, ale z powodu kontuzji nie zdążył jeszcze zadebiutować w ekstraklasie. ©℗ (par)

Fot. Bartosz Turlejski

Komentarze

Trener
Panie redaktorze, ale na zdjęciu to jest ktoś całkiem inny niż Walczak.Bylem na meczu w Swinoujsciu więc widziałem.Wy to z ludzi debili robicie ...
2016-09-07 10:55:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską