sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. W reprezentacji Lewczuk zamiast obrońcy Pogoni

Piłka nożna. W reprezentacji Lewczuk zamiast obrońcy Pogoni

Piłka nożna. W reprezentacji Lewczuk zamiast obrońcy Pogoni
Data publikacji: 2016-03-18 12:32
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-18 20:05
Wywietleń: 1360 123867

Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka powołał zawodników na mecze towarzyskie z Serbią (23 marca, godz. 20:45, Inea Stadion w Poznaniu) i Finlandią (26 marca, godz. 17:30, Stadion Miejski we Wrocławiu).

Wśród powołanych nie ma piłkarza Pogoni Szczecin, choć w klubie otrzymano sygnał, że w grupie piłkarzy z klubów polskiej ekstraklasy może być ktoś z dwójki: Jakub Czerwiński, lub Jarosław Fojut. Obaj byli wiosną obserwowani przez przedstawicieli sztabu trenerskiego podczas dwóch spotkań.

- Liczymy, że jeszcze dziś przyjdzie powołanie dla jednego z naszych piłkarzy – mówił rano trener Czesław Michniewicz.

Ostatecznie jednak nowym środkowym obrońcą w reprezentacji Adama Nawałki został 31 – letni Igor Lewczuk, który w ostatnich tygodniach prezentuje w Legii bardzo dobrą formę i wygrywa nawet rywalizację z etatowym już kadrowiczem Michałem Pazdanem.

Trener Nawałka poszukiwał nowych środkowych obrońców, ponieważ w klubach zagranicznych kłopoty z regularną grą mieli: Łukasz Szukała i Thiago Cionek. Obu zabrakło w szerokiej kadrze na mecze z Serbią i Finlandią.

Powołanie otrzymał wychowanek Wichra Przelewice, a następnie gracz Salosu Szczecin, Filip Starzyński. To nie jest jego pierwsza przygoda z reprezentacją prowadzoną przez Adama Nawałkę.

Prócz Starzyńskiego z piłkarzy wywodzących się z klubów naszego regionu są też piłkarze występujący obecnie w klubach zagranicznych: Kamil Grosicki i Grzegorz Krychowiak. 

Z Pogoni do reprezentacji Węgier po 1,5 rocznej przerwie powołany został Adam Gyurcso. (par)

Bramkarze: Artur Boruc (Bournemouth), Łukasz Fabiański (Swansea), Wojciech Szczęsny (Roma), Przemysław Tytoń (VfB Stuttgart).

Obrońcy: Kamil Glik (Torino), Łukasz Piszczek (Borussia), Maciej Rybus (Tieriek), Salamon (Cagliari), Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Michał Pazdan (wszyscy Legia), Jakub Wawrzyniak (Lechia).

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Fiorentina), Kamil Grosicki (Rennes), Grzegorz Krychowiak (Sevilla), Paweł Wszołek (Verona), Piotr Zieliński (Empoli), Ariel Borysiuk, Tomasz Jodłowiec (obaj Legia ), Bartosz Kapustka (Cracovia), Karol Linetty (Lech), Filip Starzyński (Zagłębie).

Napastnicy: Robert Lewandowski (Bayern), Arkadiusz Milik (Ajax), Łukasz Teodorczyk (Dynamo). 

Fot. R. Pakieser

Komentarze

taka prawda
czyli paru panom finalnie te 2:3 z ruchem nie oplaciolo sie az tak
2016-03-18 20:02:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi