Piłka nożna. Vineta w barażu o II ligę!

Data publikacji: 2016-06-04 22:00
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-06 14:28
Wywietleń: 1033 137699

Vineta Wolin - Kaszubia Kościerzyna 5:0 (1:0); 1:0 Łodyga (24), 2:0 Adam Nagórski (53), 3:0 Adam Nagórski (68), 4:0 Adam Nagórski (77), 5:0 Zieliński (90).

Wolinianie po bardzo dobrym meczu rozgromili Kaszubię i zakończyli rozgrywki grupy Bałtyckiej na pierwszym miejscu, dzięki czemu wywalczyli prawo gry w barażu o awans do II ligi.

W drugiej połowie klasycznym hat-trickiem popisał się Adam Nagórski i dzięki 26 celnym trafieniom w sezonie został królem strzelców.

- Mecz był pod naszą pełną kontrolą, szybko zdobyliśmy bramkę, a do przerwy mieliśmy jeszcze dwie dobre okazje - powiedział trener Vinety Paweł Ozga. - Po przerwie mecz był już do jednej bramki. Szalał Adam Nagórski, który odjeżdżał rywalom jak chciał i strzelał gole, aż go zmieniłem, by trochę odpoczął. Rywale praktycznie ani razu nie zagrozili naszej bramce.

W barażowym dwumeczu o awans do II ligi Vineta zmierzy się ze zwycięzcą III-ligowej grupy opolsko-śląskiej, czyli z byłym mistrzem Polski - Odrą Opole. Pierwsze spotkanie odbędzie się 11 czerwca w Wolinie, a rewanż 15 czerwca w Opolu. ©℗ (mij)