poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Trening z Rapą, Drygasem i Akahoshim

Piłka nożna. Trening z Rapą, Drygasem i Akahoshim

Piłka nożna. Trening z Rapą, Drygasem i Akahoshim
Data publikacji: 2016-09-13 17:36
Wywietleń: 1562 154903

Piłkarze Pogoni Szczecin rozpoczęli we wtorek przygotowania do sobotniego meczu z Wisłą w Płocku. W porównaniu ze spotkaniem z Lechem do dyspozycji szkoleniowca jest o trzech piłkarzy więcej.

Do zdrowia powrócili już: Kamil Drygas i Takafumi Akahoshi, natomiast po raz pierwszy w zajęciach uczestniczył nowy gracz Pogoni Cornel Rapa.

- Aka miał bardzo długą przerwę i prawdopodobnie będzie dochodził do formy poprzez mecze w drużynie rezerw – ocenił K. Moskal. - Kamil natomiast powinien być już brany pod uwagę przy ustalaniu meczowej osiemnastki na najbliższe spotkanie.

Pozyskanie Rapy spowodowało, że nieco poprawiła się sytuacja kadrowa wśród defensorów. Nieoczekiwane odejście Jakuba Czerwińskiego i wiadomość o dłuższej, niż przewidywano przerwie Davida Niepsuja spowodowały, że na środku defensywy i na prawej obronie nie było praktycznie zmienników.

- To była mało komfortowa sytuacja – ocenił K. Moskal. - Teraz na pewno mamy większe pole manewru i nie powinniśmy być zaskoczeni nagłą absencją jednego z defensorów.

Cornel Rapa niemal przez całą swoją karierę grywał na prawej obronie. Ma jednak też na swoim koncie dość sporo spotkań na środku obrony.

- Po pierwszym treningu i pierwszych obserwacjach stwierdzam, że Rapa to jednak typowy boczny obrońca – uważa K. Moskal. - Nie wykluczam jednak, że możemy go też wykorzystywać na innych pozycjach w defensywie. To bardzo ograny, doświadczony zawodnik. Cieszymy się, że jest z nami. ©℗ (par)

 

Piłka nożna. Trening z Rapą, Drygasem i Akahoshim

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi