piątek, 17 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Transfer z Wysp Brytyjskich

Piłka nożna. Transfer z Wysp Brytyjskich

Piłka nożna. Transfer z Wysp Brytyjskich
Data publikacji: 2015-07-17 23:13
Wywietleń: 211 3910

SZTAB szkoleniowy Pogoni Szczecin wzmocnił w letniej przerwie Kamil Potrykus. To postać w świecie futbolu jeszcze anonimowa, ale może się okazać, że w dłuższej perspektywie dla szczecińskiego klubu niemal nieoceniona. Kamil Potrykus od 10 lat mieszka w Wielkiej Brytanii i jest dyrektorem zarządzającym IPSO.

- IPSO brzmi trochę tajemniczo, żeby nie powiedzieć nawet podejrzanie. Mógłby pan w skrócie przekonać szczecińskich kibiców, że jest to organizacja poważna i szanowana ?

- International Professional Scouting Organisation to międzynarodowa sieć skautingu zaprojektowana przez doświadczonych i profesjonalnych skautów oraz menadżerów na co dzień pracujących w klubach Premier League. Naszym celem jest przedstawienie odpowiednich systemów i procedur efektywnego skautingu. Wprowadzamy innowacyjne szkolenia dla obecnie pracujących oraz przyszłych skautów.

- Brzmi profesjonalnie, ale jaką z tego korzyść będzie miała Pogoń ?

- Moim celem jest stworzenie w Pogoni struktur skautingu, banku informacji, bazy danych, edukację skautów i wdrożenie wszystkich procedur w życie. To będzie pewien proces, ale w profesjonalnym futbolu nie ma od tego odwrotu. Nauka, umiejętna obserwacja, rekrutacja kandydatów do gry w pierwszym zespole muszą dziś mieć mocne i stałe fundamenty. ©℗ (p)

Cały wywiad czytaj we wtorkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego i w e - wydaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi