sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Towarzysko z Liechtensteinem, lub Eintrachtem

Piłka nożna. Towarzysko z Liechtensteinem, lub Eintrachtem

Piłka nożna. Towarzysko z Liechtensteinem, lub Eintrachtem
Data publikacji: 2016-03-04 17:58
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 53 122408

Reprezentacja Liechtensteinu, lub zajmujący 6 miejsce w niemieckiej II Bundeslidze Eintracht Brunszwik będzie rywalem piłkarzy Pogoni Szczecin w przerwie poświęconej na reprezentację. Pauza przypada akurat na święta Wielkanocne, ale mecz ma być rozegrany w środku tygodnia poprzedzającym święta.

W Niemczech gdy grają reprezentacje, przerwę mają również kluby grające na zapleczu Bundesligi. To dlatego portowcy już wcześniej rozgrywali gry kontrolne z Dynamem Drezno, czy RB Lipsk.

W drużynie Eintrachtu jest sporo polskich akcentów. Bramkarzem tej drużyny jest Rafał Gikiewicz, a o miejsce w środkowej strefie boiska rywalizuje były reprezentant Polski Adam Matuszczyk.

Jednym z menadżerów jest Dariusz Szołtysik, niegdyś piłkarz i trener niemieckich klubów, ale bardziej znany, jako syn słynnego przed laty polskiego rozgrywającego Zygfryda Szołtysika, który w latach 60 ubiegłego wieku stanowił bardzo zgrany duet z Włodzimierzem Lubańskim w Górniku Zabrze. Mecz miałby się odbyć w Niemczech, a portowcy musieliby pokonać trasę około 400 kilometrów.

Drużyna Liechtensteinu w ostatnich eliminacjach do mistrzostw Europy zdołała na własnym boisku zremisować 0:0 z Czarnogórą i 1:1 z Mołdawią, oraz pokonała ta ostatnią na wyjeździe 1:0. 

Drużyna narodowa Liechtensteinu nie zdołała sobie zorganizować oficjalnego meczu w terminie FIFA. Ewentualny mecz z Pogonią miałby się odbyć na terenie Niemiec. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi