Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Testowani zdali egzamin (FILM)

Data publikacji: 23 stycznia 2016 r. 12:40
Ostatnia aktualizacja: 23 stycznia 2016 r. 17:38

Piłkarze Pogoni Szczecin w ostatnim towarzyskim meczu przed wyjazdem na zgrupowanie do Turcji pokonali na boisku przy ul. Pomarańczowej II ligowy zespół Kotwicy Kołobrzeg 3:1 (0:1) po golach Gyurcso (50) i Nagórskiego (65 i 78) dla zwycięzców, oraz Bejuka (6) dla pokonanych.

Pogoń grała w składzie:

I połowa: Słowik – Chouwer, Stańczyk, S, Murawski, Paczuk – Walski, Bartoszewicz – Traore, Kort, Maćkowski – Zwoliński.

II połowa: Kudła – Rudol, Czerwiński, Fojut, Nunes – Matras, R. Murawski – Traore, Akahoshi, Gyurcso – Nagórski.

Obie jedenastki zaprezentowały diametralnie różny poziom. Drużyna z I połowy złożona była praktycznie z samych młodzieżowców, którzy ze średnim skutkiem rywalizują w rozgrywkach III ligi i głównie tam będą występować podczas tegorocznej wiosny.

Po przerwie zaprezentowała się teoretycznie silniejsza jedenastka, która całkowicie zdominowała wydarzenia na boisku. Warunki były trudne, ciągle padał śnieg, a boisko choć dobrze przygotowane nie było idealne.

Zobacz bramki z meczu Pogoń - Kotwica:

To była ostatnia próba dla Traore i Nagórskiego. Ten pierwszy przed przerwą nie mógł się odnaleźć. Popisał się jednym dobrym otwierającym podaniem do Zwolińskiego, ale poza tym trudno mu było wkomponować się w dość schematyczne poczynania zespołu.

23 letni Iworyjczyk znacznie lepiej zaprezentował się po zmianie stron, kiedy miał wokół siebie lepszych partnerów, a gra była płynniejsza i lepiej poukładana. Brał udział przy trzeciej bramce portowców, kiedy trafił w poprzeczkę.

Na pochwały zasłużył też Nagórski. Dobrze wyszedł do prostopadłego podania od Matrasa i nie stracił głowy w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Dobił tez piłkę po uderzeniu Traore.

Można zatem określić, że testowani wykorzystali swoją ostatnią szansę. (par)