wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Szukiełowicz wraca do ekstraklasy

Piłka nożna. Szukiełowicz wraca do ekstraklasy

Piłka nożna. Szukiełowicz wraca do ekstraklasy
Data publikacji: 2015-12-07 14:28
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 1288 46797

Romuald Szukiełowicz został trenerem Śląska Wrocław. Wraz z nim sztab szkoleniowy będą tworzyć byli zawodnicy tego zespołu Dariusz Sztylka, Zbigniew Mandziejewicz oraz Janusz Jedynak.

66 letni szkoleniowiec zapisał się na trwałe w historię Pogoni Szczecin. Po raz pierwszy objął szczeciński zespół w roku 1992.

Pogoń awansowała wówczas do ekstraklasy, a nowy szkoleniowiec portowców już w inauguracyjnym spotkaniu z Ruchem Chorzów pozwolił na debiuty w ekstraklasie takim piłkarzom, jak: Radosław Majdan, Janusz Studziński, Waldemar Jaskulski, Maciej Stolarczyk, Olgierd Moskalewicz, czy Robert Dymkowski. Przez wiele następnych lat ci gracze stanowili o sile szczecińskiego klubu.

Szukiełowicz zdołał utrzymać portowców w ekstraklasie, co początkowo nie wydawało się łatwym zadaniem. Pogoń bowiem w trzech pierwszych meczach poniosła trzy porażki, zdobyła jednego gola i aż dziewięć straciła.

Wiosną 1993 roku Pogoń pod wodzą trenera Szukiełowicza wyśrubowała średnią 2 punktów na mecz, wygrała jedenaście spotkań, jedno zremisowała i pięć przegrała. Zakończyła sezon na wysokim siódmym miejscu.

Jesienią 1993 roku drużyna Szukiełowicza przegrała tylko jeden mecz. Paradoksalnie był to najlepszy mecz w całej rundzie – przegrany z Górnikiem Zabrze 1:2 naszpikowanym reprezentantami Polski i srebrnymi medalistami Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie: Kłakiem, Wałdochem, Kosełą, Brzęczkiem, czy Mielcarskim.

Szukiełowicz po raz drugi trenerem Pogoni został latem 1996 roku. Za zadanie miał wprowadzić portowców do ekstraklasy i uczynił to.

Na początku obecnego roku był trenerem I ligowej Floty Świnoujście, która została wycofana z rozgrywek.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi