sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Szósty awans Kaczmarka

Piłka nożna. Szósty awans Kaczmarka

Piłka nożna. Szósty awans Kaczmarka
Data publikacji: 2016-05-20 19:49
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-20 19:55
Wywietleń: 1605 134602

Marcin Kaczmarek jest w ciągu roku trzecim byłym piłkarzem Pogoni, któremu udało się awansować do ekstraklasy, jako trener. W piątkowy wieczór jego Wisła Płock pokonała na własnym boisku Zawiszę Bydgoszcz 5:0 (1:0) i zapewniła sobie na dwie kolejki przed końcem awans.

W poprzednim roku dokonał tego z Termaliką Nieciecza Piotr Mandrysz, w obecnym z Arką Gdynia Grzegorz Niciński. Wszyscy trzej grali razem w Pogoni w połowie lat 90 ubiegłego wieku.

Nie jest jednak przesądzone, że wszyscy trzej spotkają się w ekstraklasie w kolejnym sezonie. Kontrakt z Arką do 30 czerwca przyszłego roku przedłużył Grzegorz Niciński, ale wciąż bez nowej umowy jest Piotr Mandrysz.

Dla Marcina Kaczmarka to już szósty awans w jego trenerskiej karierze. Dwa uzyskał z Lechią Gdańsk - z IV do III ligi i z III do II ligi, dwa z Olimpią Grudziądz - z III do II ligi i z II do I ligi, oraz dwa z Wisłą Płock - z II do I ligi i z I ligi do ekstraklasy.

Z dużym prawdopodobieństwem miałby w swojej kolekcji siedem awansów, gdyby po rundzie jesiennej nie został zwolniony z Pogoni Szczecin, gdy ta grała w IV lidze. Prowadzona przez niego drużyna na półmetku zajmowała pierwsze miejsce, a awans nie był zagrożony. 

Wisła Płock pod wodzą Marcina Kaczmarka uzyskała awans z czterema byłymi piłkarzami Pogoni Szczecin: Mikołajem Lebedyńskim, Maksymilianem Rogalskim, Dominikiem Kunem i Jakubem Bąkiem.

Lebedyński ma na swoim koncie 12 zdobytych goli w sezonie, ale tylko dwie z nich uzyskał wiosną. Rogalski jest kapitanem drużyny, ale już Kun i Bąk nie stanowią o sile beniaminka ekstraklasy.

Ten pierwszy zagrał w 20 spotkaniach, ale tylko w sześciu w wyjściowym składzie, natomiast Kun grał jeszcze mniej. Rozegrał 11 meczów i tylko cztery razy w wyjściowym składzie. ©℗ (par)

Fot. pogonszczecin.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi