sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Szaryński wie, jak poskromić Szkotów

Piłka nożna. Szaryński wie, jak poskromić Szkotów

Piłka nożna. Szaryński wie, jak poskromić Szkotów
Data publikacji: 2015-10-07 11:47
Wywietleń: 178 26626

Rozmowa z Władysławem Szaryńskim - wychowankiem Arkonii Szczecin

Piłkarska reprezentacja Polski rozegra w czwartkowy wieczór być może swój najważniejszy mecz w roku. W przypadku wygranej nad Szkocją i jednoczesnej stracie punktów przez Irlandię w konfrontacji z Niemcami, nasza reprezentacja już na jedną kolejkę przed zakończeniem eliminacji zapewni sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Szkocja, to rywal bardzo niewygodny. W przeszłości był jeden piłkarz, który w rywalizacji z piłkarzami z tego kraju radził sobie doskonale. 68 letni dziś Władysław Szaryński jest rodowitym szczecinianinem, wychowankiem Arkonii Szczecin, w barwach której debiutował w ekstraklasie.

46 lat temu rozegrał na Ibrox Stadium w Glasgow swój najlepszy mecz w karierze przyczyniając się do zwycięstwa wielkiego wtedy Górnika Zabrze nad miejscowym Glasgow Rangers w ramach rozgrywek o Puchar Zdobywców Pucharów.

- Pamięta pan tamten mecz ? - zapytaliśmy Władysława Szaryńskiego.

- Świetnie pamiętam. To był mój najlepszy mecz w karierze. Szkoci zaliczali się do czołowych drużyn w Europie, wyeliminowali wcześniej silne Dynamo Kijów. Nam w konfrontacji z nimi nie dawano wielkich szans, ale boisko pokazało, że byliśmy zdecydowanie lepsi. Wygraliśmy 3:1, a ja strzeliłem jedną z bramek. ©℗ (p)

Fot. gornikzabrze.pl

Cały wywiad czytaj w czwartkowym Kurierze Szczecińskim, lub w e - wydaniu

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi