wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Szansą rzuty wolne

Piłka nożna. Szansą rzuty wolne

Piłka nożna. Szansą rzuty wolne
Data publikacji: 2016-04-09 16:21
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-09 17:26
Wywietleń: 696 127541

Pogoń, to jedyny zespół w ekstraklasie, który zdobył w obecnym sezonie aż trzy gole bezpośrednio z rzutów wolnych. Za każdym razem strzelali inni piłkarze.

Za pierwszym razem dokonał tego Jarosław Fojut pamiętnym uderzeniem zza linii środkowej boiska w spotkaniu z Piastem Gliwice, następnie bramkę po klasycznym rzucie wolnym strzelił Adam Frączczak – w grudniowym spotkaniu z Górnikiem Łęczna, a w obecnej rundzie dokonał tego Adam Gyurcso w pojedynku z Cracovią.

Właśnie reprezentant Węgier jest w tej chwili najlepszym specjalistą od rzutów wolnych w zespole Pogoni i to na niego liczy trener Czesław Michniewicz w takich sytuacjach najbardziej.

- Problem jest taki, że mamy bardzo mało takich okazji – mówił przed meczem z Legią trener.

Nasi napastnicy: Łukasz Zwoliński i Vladimir Dwaliszwili uchodzą za silnych i mocno trzymających się na nogach piłkarzy. W tym przypadku akurat to nie jest atutem. Nie dają się przepychać i nie upadają po dość intensywnych starciach. Nie ma też rzutów wolnych w okolicach pola karnego.

Gyurcso przychodził do Pogoni, jako specjalista od takich rozwiązań. W specjalnym filmiku promującym jego atuty, goli z rzutów wolnych w jego wykonaniu jest bardzo dużo. W Pogoni dość długo musiał jednak przekonywać do swoich umiejętności kolegów z drużyny.

- Gdy piłka znajduje się z prawej strony boiska, to najlepiej, by rzuty wolne egzekwowali piłkarze lewonożni, czyli ktoś inny, niż Gyurcso – mówi Czesław Michniewicz. - Nie zawsze to jest jednak regułą.

Lewonożnym piłkarzem jest Ricardo Nunes. Problem w tym, że już wielokrotnie przymierzał się do uderzeń z prawej strony boiska, ale gola nie zdobył jeszcze żadnego.

Nunes rozegrał w barwach Pogoni 36 spotkań – za każdym razem bez zdobyczy bramkowej. 30 – letni piłkarz po raz ostatni strzelił bramkę trzy sezony temu występując w słowackiej Zilinie. Od tamtej pory rozegrał blisko 60 ligowych pojedynków bez strzelonego gola. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej