czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Sytuacja kadrowa przed meczem z Lechem

Piłka nożna. Sytuacja kadrowa przed meczem z Lechem

Piłka nożna. Sytuacja kadrowa przed meczem z Lechem
Data publikacji: 2016-09-09 11:10
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-09 11:35
Wywietleń: 579 154143

Nie ma jeszcze decyzji, czy Kamil Drygas wystąpi w niedzielnym meczu z Lechem w Poznaniu. Piłkarz aż pali się do gry, czuje się coraz lepiej, wszedł w trening z pierwsza drużyną, ale postępuje bardzo ostrożnie – tak, aby kontuzja nie odnowiła się.

- Decyzję o tym, czy Drygas pojedzie do Poznania podejmiemy w piątek wieczorem – powiedział na konferencji prasowej trener Pogoni Szczecin, Kazimierz Moskal.

Kamil Drygas na pewno chce zagrać w Poznaniu z kilku powodów. Przede wszystkim w ostatnich spotkaniach złąpał wysoką formę, jest najskuteczniejszym piłkarzem w drużynie, dobrze wkomponował się w drugą linię.

Trzeba też pamiętać, że Lech jest klubem, w którym się wychował, w którym otrzymał szansę gry w ekstraklasie, w eliminacjach Ligi Mistrzów i w fazie grupowej Ligi Europejskiej. To jest jednak też ten sam klub, który lekką ręką pozbył się piłkarza aż dwa razy - raz wypożyczając go do Zawiszy, a następnie sprzedając go do tego klubu.

Bez maski ochronnej trenuje już Adam Frączczak. Już w poprzednim spotkaniu zdjął ją, choć nos nie był jeszcze do końca zaleczony.

- Dziś sytuacja zdrowotna Adama jest zdecydowanie korzystniejsza, zawodnik ćwiczy bez maski i raczej zagra tez maski, to jego decyzja - powiedział K. Moskal.

Na pewno do Poznania nie pojedzie jeszcze Takafumi Akahosji, choć i jego można już dostrzec trenującego z zespołem.

- Sytuacja kadrowa na pewno poprawiła się, już wcześniej na pełnych obciążeniach trenuje Hubert Matynia. Liczymy na to, że z Lechem zagramy w optymalnym składzie – powiedział K. Moskal.

Niestety nie ma poprawy stanu zdrowia u Davida Niepsuja.

- David będzie musiał przejść zabieg – ocenił K. Moskal. - Sprawa jest zatem poważniejsza, będziemy musieli w najbliższym czasie radzić sobie bez niego. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny