niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Świnoujska promocja

Piłka nożna. Świnoujska promocja

Piłka nożna. Świnoujska promocja
Data publikacji: 2015-07-29 09:55
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-01 11:24
Wywietleń: 71 6227

W najbliższy weekend nastąpi inauguracja rozgrywek w I lidze piłkarskiej. Przez siedem ostatnich sezonów zapowiadaliśmy występy w niej Floty Świnoujście. Klub poprzez fatalne zarządzanie został z poprzednich rozgrywek wycofany i rozpocznie swoją ponowną egzystencję od poziomu A Klasy.

Przez te osiem lat przewinęło się we Flocie mnóstwo zdolnych i wartościowych graczy. Aż 14 z nich zdołało się wybić na tyle, że trafili później do ekstraklasy.

W sezonie 2008/09 filarami drużyny byli między innymi: Łukasz Burliga, Przemysław Pietruszka i Sergiusz Prusak. Ten pierwszy występował tylko w rundzie wiosennej, ale wypromował się na tyle, że powrócił do Wisły Kraków i stamtąd nie spadł już poniżej poziomu ekstraklasy.

Przez ostatnie sześć lat tylko raz był wypożyczony do Ruchu Chorzów. Obecnie stanowi w Wiśle silny punkt, a spośród wszystkich piłkarzy, jacy z Floty trafili później do ekstraklasy, stanowi zdecydowanie najmocniejsze ogniwo. Jest jedynym piłkarzem, który grając wcześniej we Flocie trafił do klubu z ekstraklasy i rozegrał w niej już ponad 100 spotkań. ©℗ (p)

Cały artykuł czytaj w czwartkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi