poniedziałek, 25 września 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Stolarczyk: Chcieliśmy Stilica

Piłka nożna. Stolarczyk: Chcieliśmy Stilica

Piłka nożna. Stolarczyk: Chcieliśmy Stilica
Data publikacji: 2017-02-09 10:54
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-09 10:54
Wywietleń: 200 212207

Zdaniem Macieja Stolarczyka – dyrektora sportowego Pogoni Szczecin, klub od jakiegoś czasu przyjął pewną strategię i nie zamierza zmieniać kursu.

- Postawiliśmy na stabilizację, stąd tylko jeden transfer – powiedział na przedsezonowej konferencji prasowej dyrektor sportowy. - Chcemy, żeby w pierwszej drużynie było jak najwięcej naszych wychowanków, chłopców wyszkolonych w akademii. Obecnie w pierwszym zespole jest 40 procent takich piłkarzy, a średnia wieku nie przekracza 24 lat.

Maciej Stolarczyk zauważa też, że w drużynie jest coraz szersza grupa zawodników, którzy są albo aktualnymi reprezentantami swoich krajów, albo byłymi, mającymi duży potencjał.

- Staramy się zachować proporcje – uważa M. Stolarczyk. - Naszym młodym piłkarzom trudno jest na stałe wejść do składu, bo pozyskujemy piłkarzy coraz lepszych, o dużej jakości. Na dziś nasi wychowankowie mają się od kogo uczyć, ale w przyszłości liczymy, że zajmą ich miejsce.

Maciej Stolarczyk potwierdził, że klub był zainteresowany sprowadzeniem Semira Stilica. Przedstawił 30-letniemu pomocnikowi konkretną propozycję, ale piłkarz postanowił wybrać ofertę Wisły.

- Wiedzieliśmy, jaka jest sytuacja Semira – kontynuował M. Stolarczyk. - Długo nie grał, jego pozyskanie obarczone było z tego powodu ryzykiem, ale jednak postanowiliśmy powalczyć o niego. Chcemy pozyskiwać tylko takich piłkarzy, którzy realnie podniosą jakość zespołu. Jak nie udało się z Semirem, to nie chcieliśmy na siłę brać innego piłkarza. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi