niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Stolarczyk: Chcieliśmy Stilica

Piłka nożna. Stolarczyk: Chcieliśmy Stilica

Piłka nożna. Stolarczyk: Chcieliśmy Stilica
Data publikacji: 2017-02-09 10:54
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-09 10:54
Wywietleń: 258 212207

Zdaniem Macieja Stolarczyka – dyrektora sportowego Pogoni Szczecin, klub od jakiegoś czasu przyjął pewną strategię i nie zamierza zmieniać kursu.

- Postawiliśmy na stabilizację, stąd tylko jeden transfer – powiedział na przedsezonowej konferencji prasowej dyrektor sportowy. - Chcemy, żeby w pierwszej drużynie było jak najwięcej naszych wychowanków, chłopców wyszkolonych w akademii. Obecnie w pierwszym zespole jest 40 procent takich piłkarzy, a średnia wieku nie przekracza 24 lat.

Maciej Stolarczyk zauważa też, że w drużynie jest coraz szersza grupa zawodników, którzy są albo aktualnymi reprezentantami swoich krajów, albo byłymi, mającymi duży potencjał.

- Staramy się zachować proporcje – uważa M. Stolarczyk. - Naszym młodym piłkarzom trudno jest na stałe wejść do składu, bo pozyskujemy piłkarzy coraz lepszych, o dużej jakości. Na dziś nasi wychowankowie mają się od kogo uczyć, ale w przyszłości liczymy, że zajmą ich miejsce.

Maciej Stolarczyk potwierdził, że klub był zainteresowany sprowadzeniem Semira Stilica. Przedstawił 30-letniemu pomocnikowi konkretną propozycję, ale piłkarz postanowił wybrać ofertę Wisły.

- Wiedzieliśmy, jaka jest sytuacja Semira – kontynuował M. Stolarczyk. - Długo nie grał, jego pozyskanie obarczone było z tego powodu ryzykiem, ale jednak postanowiliśmy powalczyć o niego. Chcemy pozyskiwać tylko takich piłkarzy, którzy realnie podniosą jakość zespołu. Jak nie udało się z Semirem, to nie chcieliśmy na siłę brać innego piłkarza. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi