Piłka nożna. Srebro juniorów Pogoni
Data publikacji: 2017-06-28 21:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-28 21:23
Wywietleń: 165 272719

W środę na głównej płycie szczecińskiego stadionu im. Floriana Krygiera odbył się rewanżowy mecz finału mistrzostw Polski juniorów (CLJS), w którym szczecińska Pogoń pokonała stołeczną Legię 2:1, lecz musiała zadowolić się srebrnym medalem, gdyż w pierwszym pojedynku w Ząbkach przegrała 1:4.

FINAŁ CLJS (rewanż): POGOŃ Szczecin – LEGIA Warszawa 2:1 (2:0);
1:0 Maćkowski (18), 2:0 Stasiak (44), 2:1Handzlik (90+2 karny).

POGOŃ: Kusztan - Kuśmierek (75 Pach), Kujawa, Nagel (k.), Paprzycki (75 Waleński) - Żurawski (75 Graczyk), Wawrzynowicz, Maćkowski, Bochnak, Boniecki - Stasiak

Czerwona kartka: Stasiak (90+2). Żółte kartki: Nagel, Pach - Czarnowski.

Podobnie jak przed rokiem młodzi portowcy zostali wicemistrzami Polski, ale tym razem emocji było więcej, a losy złota rozstrzygnęły się dopiero w doliczonym czasie gry. Kibice, których przyszło ponad 2 tysiące, mieli moc wrażeń, a sprzyjała im także słoneczna pogoda. Do pełni szczęścia zabrakło zaś naprawdę niewiele...

Mecz lepiej rozpoczęli goście, ale Pogoń dość szybko przejęła inicjatywę. Szczecinianie dwukrotnie liczyli na jedenastkę (po ewentualnej ręce w parterze na polu karnym i upadku Bonieckiego), ale zdaniem arbitra nie było naruszenia przepisów. Czekaliśmy więc na gola z akcji, gdy Stasiak podał Bochnakowi, a jego strzał dobił Maćkowski. Kolejne okazje mieli Boniecki oraz Stasiak. Później apetyt na karnego miał Góral z Legii, ale gwizdek sędziego znowu milczał. Następnie po świetnym dograniu bardzo aktywnego w ofensywie Paprzyckiego, Stasiak nie trafił w piłkę. Tuż przed przerwą Kuśmierek zacentrował, a Stasiak główką podwyższył rezultat.

Druga połowa rozpoczęła się od niesamowitej dominacji portowców, którzy przez dwadzieścia minut nie schodzili z połowy rywali, a legioniści cofnęli się do głębokiej defensywy. Później młodym szczecinianom zabrakło sił i seryjnie zaczęły ich łapać kurcze, więc co chwilę mieliśmy przerwy w grze. Wykorzystali to goście przejmując inicjatywę i bramka dla Legii wprost wisiała na włosku. W tej sytuacji na kwadrans przed końcem trener Pogoni Paweł Cretti dokonał na raz trzech zmian. Przez kilka minut obraz gry się nie zmieniał, ale w samej końcówce portowcy przystąpili do finiszowego, frontalnego ataku. Kolejno strzelali: Stasiak, Bochnak, Graczyk, Maćkowski i bezpośrednio z rzutu wolnego Waleński. Kiedy wydawało się, że Pogoń lada moment strzeli trzecią bramkę na wagę złota, Legia przeprowadziła kontrę, a sędzia uznał, że Stasiak faulował piłkarza Legii w polu karnym i podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Handzlik...©℗ (mij)

Piłka nożna. Srebro juniorów Pogoni Piłka nożna. Srebro juniorów Pogoni Piłka nożna. Srebro juniorów Pogoni Piłka nożna. Srebro juniorów Pogoni Piłka nożna. Srebro juniorów Pogoni Piłka nożna. Srebro juniorów Pogoni Piłka nożna. Srebro juniorów Pogoni Piłka nożna. Srebro juniorów Pogoni Piłka nożna. Srebro juniorów Pogoni Piłka nożna. Srebro juniorów Pogoni Piłka nożna. Srebro juniorów Pogoni Piłka nożna. Srebro juniorów Pogoni Piłka nożna. Srebro juniorów Pogoni Piłka nożna. Srebro juniorów Pogoni